Учасникам АТО надали роз'яснення щодо реалізації права на першочергове отримання земельних ділянок - 25.01.2018 15:12 — Новини Укрінформ
Учасникам АТО надали роз'яснення щодо реалізації права на першочергове отримання земельних ділянок

Учасникам АТО надали роз'яснення щодо реалізації права на першочергове отримання земельних ділянок

13325
Ukrinform

Учасникам антитерористичної операції на Донбасі надали роз'яснення щодо реалізації права на першочергове отримання земельних ділянок у зв'язку зі змінами законодавства. Зокрема, набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 17 січня 2018 р. № 18 "Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними".

Відповідне роз'яснення оприлюднене на сайті громадського об’єднання учасників бойових дій на Донбасі та волонтерів - громадської спілки Всеукраїнське об’єднання учасників АТО «Українці-Разом!».

http://ukrazom.org/news/zminy-do-postanovy-kmu-413-shho-vidnovlyuyut-pravo-uchasnykam-ato-na-pershochergove-otrymannya-zemelnyh-dilyanok-nabuly-zakonnoyi-syly-spilna-peremoga-volonteriv-ta-veteraniv-ato-ukrayintsi-razom

Роз'яснення мість загальні положення, як проходить процедура виділення с/г землі військовому АТО - подача заявки на землю, куди вона потрапляє, хто виносить рішення про виділення землі. Надано вичерпний перелік документів, які чиновники мають право вимагати для забезпечення заяви про отримання земельних ділянок. Крім того, зазначено, у яких випадках можуть відмовити у виділенні землі, і які додаткові матеріали або документи вимагати забороняється.

Нагадаємо, з моменту запровадження ініціативи щодо забезпечення землею в липні 2014 року і станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 187 тисяч заяв на отримання ділянок. За результатами розгляду звернень землевпорядники надали військовим 135 030 дозволів на розроблення проектів землеустрою для відведення землі, що становить 72% від кількості поданих заяв. Станом на 3 січня 2018 року військовослужбовці оформили у власність понад 90 378 земельних ділянок площею 117,28 тис. гектарів.

Водночас, Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 413 «Деякі питання удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» 7 червня 2017 року. Прийняття постанови 413 було спрямоване на перекриття сумнівних схем розпорядження землями державної власності і свою антикорупційну місію документ виконав.

Побічним ефектом стало уповільнення темпів передачі землі учасникам АТО. За період після прийняття та станом на початок 2018 року учасники АТО подали до органів Держгеокадастру понад 24 тис. заяви на отримання земельних ділянок, з яких було задоволено 6 632 заяви на виділення земельних ділянок загальною площею 8,32 тис. гектарів, що становить 27% від кількості поданих заяв.

Задля вирішення проблем, які виникли внаслідок реалізації постанови №413, Кабінет Міністрів на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши максимально широкий доступ до отримання цієї пільги.

Постанова від 17 січня 2018 р. № 18 "Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними", була офіційно оприлюднена в газеті "Урядовий кур'єр" у вівторок, 23 січня 2018 року, та набрала чинності одразу після опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>