У Таллінні Фонд Янковського представив українське кіно на XXI міжнародному кінофестивалі

У Таллінні Фонд Янковського представив українське кіно на XXI міжнародному кінофестивалі

402
Ukrinform

29 листопада 2017 року на ХХI міжнародному кінофестивалі Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Держкіно України, Фонд Ігоря Янковського і ГО «Ініціатива заради майбутнього» представили українське кіно.

Великий зал фестивального готелю Nordic Hotel Forum насилу вмістив усіх бажаючих поспілкуватися з українськими кінематографістами. На Український прийом прийшло в три рази більше гостей, ніж розраховували організатори - Держкіно України, Фонд Ігоря Янковського, ГО «Ініціатива заради майбутнього» за підтримки Association Helping Hand. Відкрили прийом меценат і бізнесмен Ігор Янковський, багаторічний директор Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» Тііна Локк-Трамберг і голова Держкіно України Пилип Іллєнко.

На думку директора кінофестивалю Тііни Локк-Трамберг, український кінематограф прийшов до Таллінну всерйоз і надовго. І не випадково щороку кількість членів української делегації збільшується, як і вітчизняних фільмів, які демонструються в рамках фестивалю.

Голова Державного агентства з питань кіно України Пилип Іллєнко розповів про бурхливий розвиток української кіногалузі в 2017 році, різке зростання кіновиробництва завдяки збільшенню держпідтримки, а також про перспективу зйомки кінофільмів в копродукції із закордонними продюсерами.

«П'ять років тому, коли ми ініціювали проведення Національного конкурсу короткого метра, почали возити молодих кінематографістів на світові кінофестивалі в Канни і Берлін, проводити Дні українського кіно за кордоном, нашою метою було оживити кінопроцес в країні, стимулювати появу нових талантів. І ось зараз ми бачимо молодих режисерів, які привезли в Таллінн проекти своїх перших повнометражних фільмів. І я щасливий, що маю до цього безпосереднє відношення», - зазначив меценат Ігор Янковський.

Не забули на вечірці і про долю українського режисера з Криму Олега Сенцова, який знаходиться в російських застінках. Як і на всіх міжнародних кінофестивалях, під час Українського прийому на сцені пройшов перформанс з вимогою до російської влади негайно звільнити з в'язниці незаконно засудженого українського режисера.

В цьому році, на 21-му Талліннському кінофестивалі, Україна була представлена у всіх основних програмах. У головному конкурсі фестивалю за головний приз боровся містичний трилер Володимира Тихого «Брама», одну з головних ролей в якому зіграла відома актриса Ірма Витовська-Ванца. Наступного дня, після прем'єри, вийшли публікації з позитивними відгуками кінокритиків, а зали на всіх трьох показах були переповнені.

У конкурсній програмі POFF Shorts International Competition Sleepwalkers успішно дебютував короткометражний фільм Філіпа Сотниченко «Технічна перерва», який був визнаний кращим короткометражним фільмом і нагороджений головним призом!

В індустріальній секції фестивалю - Baltic Event Co-Production Market - були представлені майбутні повнометражні ігрові дебюти переможниці Національного конкурсу режисера Катерини Горностай «Стоп-Земля» і учасника Berlinale Нарімана Алієва - «Додому».

Відзначилися і наші кінодокументалісти. У програмі JF DOC @ Just був представлений фільм «ProGamer» режисера Джастіна Агне, спільне виробництво якого здійснили США, Південна Корея, Швеція і Україна. А на пітчингу B2B DOC Projects з 10 проектів - п'ять представляли молоді режисери з України.

Крім того, в різних позаконкурсних програмах Талліннського кінофестивалю глядачі могли подивитися три гучні українські прем'єри останніх місяців: фільм Аркадія Непиталюка «Припутні», українсько-італійський фільм Андреа Маньяні «Easy» і українсько-словацьку картину Петра Беб’яка «Межа».

Меценат Ігор Янковський протягом декількох років послідовно просуває в світі молоде українське кіно. Завдяки цій підтримці українські делегації отримують можливість взяти участь в роботі найбільших міжнародних кінофестивалів - у Каннах, Берліні, Карлових Варах, Локарно і Таллінні. Фонд Ігоря Янковського надає молодим кінематографістам гранти для поїздки та участі в міжнародних кінофестивалях. Також завдяки допомозі заснованої ним Громадської організації «Ініціатива заради майбутнього» були успішно проведені Дні українського кіно в Мюнхені, Парижі, Лондоні, Амстердамі, Будапешті та Римі.

Тел.: +380 44 459 0304;

Факс: +380 44 459 0305;

E-mail: office@iff-charity.org

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ІНІЦІАТИВА ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО"

БЦ "Горизонт Парк" корп. 1, 5 поверх

вул. Амосова, 12, м. Київ, 03680, Україна

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>