Актуальність створення сучасної системи реабілітації учасників АТО обговорювали в УКРІНФОРМІ

Актуальність створення сучасної системи реабілітації учасників АТО обговорювали в УКРІНФОРМІ

Укрінформ
На запрошення Уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників антитерористичної операції, які одержали поранення, контузію, каліцтво або інше захворювання під час участі в антитерористичної операції Вадима Свириденка заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Вячеслав Марченко взяв участь у панельній дискусії щодо необхідності законодавчого забезпечення реформи системи реабілітації в Україні.

Питання забезпечення учасників АТО якісними реабілітаційними послугами обговорювали в УКРІНФОРМІ народні депутати України, представники зацікавлених органів виконавчої влади, громадських об’єднань і центрів реабілітації, які  опікуються питаннями реабілітації.

Закон про реабілітацію учасників АТО, які під час бойових дій отримали інвалідність, має враховувати досвід провідних світових країн, в яких існує відповідна законодавча база. Про це заявив депутат Верховної Ради Олександр Третьяков під час панельної дискусії в Укрінформі.

“Наразі в профільному комітеті Верховної Ради триває обговорення нового закону про реабілітацію як ветеранів АТО, так і осіб з інвалідністю. Досвід передових країн світу підказує, що це не одне й те саме. Ніде у світі служба ветеранів не підпорядковується Міністерству соціальної політики. Частіше за все ці служби або виведені під Міністерство оборони, або під окрему установу. Ми не повинні тут “винаходити велосипед”. Україні варто скористатися досвідом таких країн як США та створити власні ветеранські служби. Наприклад, спеціалізовані підрозділи поліції, які працюватимуть з ветеранами”, – заявив депутат.

Учасники панельної дискусії погодилися з тим, що наявне законодавство з питання реабілітації ветеранів АТО та людей із інвалідністю потребує не вдосконалення, а створення “з нуля”. Враховуючи наявні реалії, вони запропонували розділити ці два типи реабілітації, що буде враховано в новому законі, проект якого презентують в Адміністрації Президента України 28 вересня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-