Випускники інтернатів успішно вступатимуть до ВУЗів завдяки Всеукраїнській програмі розвитку молоді

Випускники інтернатів успішно вступатимуть до ВУЗів завдяки Всеукраїнській програмі розвитку молоді

Укрінформ
Програма покликана допомогти соціально незахищеній молоді отримати доступ до освіти та професії, а отже – забезпечити собі достойне майбутнє. 

Цього року 14 інтернатів та понад 1000 їх випускників стали учасниками проекту, започаткованого три роки назад компанією «Кока-Кола Беверіджиз Україна» спільно з Громадською спілкою «Освіторія». У рамках проекту протягом року учні старших класів обраних навчальних закладів знайомляться з необхідною інформацією про зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), з особливостями здобуття освіти за майбутньою професією, безкоштовно складають всесвітньовідомий тест з профорієнтації «Magellano університет» та отримають персональні консультації досвідчених психологів. У спеціально облаштованих комп'ютерних класах випускники готуються до ЗНО на онлайн платформі iLearn, проходять курси та вебінари з різних дисциплін.

У якості пілотного проекту у 2015 році програма була впроваджена у Центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» у Святогірську Донецької області. Виховний заклад на той час став домівкою для дітей-переселенців із зони АТО. Проект одразу довів свою ефективність: 52% вихованців Центру стали того року студентами вишів. Тоді програму поширили вже у 6 інтернатах 5 різних областей. І за підсумками минулого навчального року 75% учасників проекту вступили до ВУЗів. Директор із зв'язків з державними установами та комунікацій «Кока-Кола Беверіджиз Україна» Андрій Бублик запевнив, що охоплення соціально-освітньою програмою все більшої частини молоді триватиме і надалі: «Наша компанія ставить собі за мету до 2020 року допомогти 25-ти тисячам молодих українців отримати освіту і знайти роботу. У 28 країнах, де працює Coca-Cola HBC, розвиток молоді є пріоритетним напрямком суспільної діяльності компанії». Для проекту спеціально обиралися саме ті освітні установи, де  навчається найбільш вразлива і найменш захищена молодь. Голова Громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин при цьому зазначила:  «Цим проектом ми даємо цим дітям шанс досягти більшого. Вони часто не мають можливості заплатити за додаткові освітні послуги. Але усі мають право на майбутнє. І ми переконані, що доступ до освіти має бути рівним для всіх».

Недаремно 25 вересня урочисте відкриття чергового року реалізації проекту відбулося саме у загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів м. Рава-Руська Львівської області. Адже цей навчальний заклад був серед шести тих, які ще минулого року успішно впровадили програму розвитку. Директор інтернату у Рава-Руській Андрій Солтис переконаний, що найкраще про ефективність проекту свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання: «По ЗНО з української мови наша школа увійшла у 10 кращих шкіл Львівщини. А за загальними результатами ЗНО  ми в області на 38-му місці. Це дані Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. У порівнянні з попередніми роками ми зробили великий крок уперед».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-