Місцевому самоврядуванню потрібна  активність громадян – польський досвід для України

Місцевому самоврядуванню потрібна активність громадян – польський досвід для України

1347
Укрінформ

Квінтесенцією інноваційного місцевого самоврядування є громадянський бюджет, завдяки якому локальна спільнота має можливість приймати конкретні рішення. 

Про це заявив заступник голови Ради Міста Краків Домінік Яськовець під час дискусії «Інноваційне самоврядування», яка відбулись в Державній вищій професійній школі в місті Новий Сонч (на півдні Польщі). Подія започаткувала цикл дебат на тему самоврядування, що передує XI Форуму регіонів, який пройде в польському гірському курорті Криниця в рамах XXVII Економічного форуму (5-7 вересня 2017 року).

- Ідея громадського бюджету полягає в тому, що мешканці зголошують свої ідеї, органи місцевого самоврядування їх перевіряють, а пізніше ці ідеї піддаються оцінці місцевої громади шляхом голосування. Такий прозорий процес прийняття рішень - це ефективний спосіб підняття рівня свідомості мешканців в сфері компетенцій органів самоврядування. Він також дозволяє зменшити громадський протест щодо певних рішень. Це також дозволяє мешканцям тісніше ідентифікуватися з діями місцевої влади, - заявив Яськовець.

Однією з частин зустрічі була розмова про громадянське суспільство, активність неурядових організацій і форми підтримки з боку місцевого самоврядування, на які можуть розраховувати неурядові організації. Про це голова Програмної ради Економічного форуму Зиґмунт Бердиховський заявив у розмові з членом правління Малопольського воєводства Лєшеком Зеґздою.

- Ставлення до неурядових організацій - це не ефемерне явище, воно вимагає тривалого підходу. Якщо ми подивимося на останні роки, то сума, призначена на діяльність неурядових оргнаізацій збільшується з кожним роком. У 2016 року ми безпосередньо передали неурядовим організаціям 26 мільйонів злотих (понад 6 мільйонів доларів) . Найбільше коштів ми призначили на культуру: меценатство та охорона пам'яток історії, - підкреслив Лєшек Зеґзда.

Учасники дискусії також наголосили на важливості інноваційної діяльності місцевого самоврядування. Як приклад було наведено «Малопольський центр підприємництва», який займається підтримкою розвитку малих і середніх фірм. Директор центру Рафал Солєцький запевнив, що фінансові ресурси виділені в рамах польської «Регіональної операційної програми», дають місцевим громадам величезні можливості для реалізації таких заходів, як наприклад, «активні центри інформації», що допомагають отримати дотації підприємцям, знайти роботу особам з інвалідністю, або активізувати професійне навчання молоді.

Дебати відбулися в рамках громадського завдання, співфінансованого Міністерством закордонних справ Польщі в рамках конкурсу «Публічна дипломатія 2017 - самоврядний і громадянський вимір польської закордонної політики 2017».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-