Свята П’ятидесятниця - утвердження Української Державотворчої ідеї!

Свята П’ятидесятниця - утвердження Української Державотворчої ідеї!

Блоги
3146
Ukrinform
Дух Святий є завжди початком і здійсненням “величних Божих справ”.

Глибше ми можемо зрозуміти Промисел Духа Святого в історії Нового завіту та Відкупительної Жертви Христа, умовно розділивши це на три етапи. Також побачимо разючу похожість з історією боротьби нашого Українського народу, особливо останніх років.

Етап перший: - Дух Святий зходить на Сина у вигляді голуба на річці Йордан, голос Отця звіщає “Це Син мій улюблений, що його я вподобав. Його слухайте. (Мт.17, 5)

- В час Майдану Український народ проходить “Вогненне Хрещення”, Дух Святий зходить та обирає тих улюблених дітей хто готовий добровільно піти за Ісусом та принести Жертву Любові, Відкупительну Жертву за провини, помилки чи слабкості цілих поколінь.

І чути голос Матері України в серцях націоналістів-добровольців: - “Сину мій улюблений, я в небезпеці, не будь байдужий, не покинь мене. Стань на прю із кровавим московитським ординцем, захисти мене сину”.

Етап другий: - Любов Отця та опікунство Святого Духа до людства, виливається у Жертву Сина заради спасіння кожного із нас. Адже вся кривава Хресна дорога, терпіння муки і Воскресіння Христос проходить не по власній волі сина людського.

- “Отче мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене…Та проте, - не як Я хочу, а як Ти …”(Мат 26,39)

А тому що всю людську волю віддає Отцеві та під промисел дії Духа Святого заради любові до роду чоловічого. -Любов кращих синів Матері України також виливається у готовність самопожертви заради спасіння Українського роду.

Стають на криваву “хресну дорогу” ідучи на “Голгофу України” у серці своєму надхненні Духом Святим та повнотою любові до землі своєї. Чітко виконуючи настанови Борців за Українську Державотворчу Ідею:

- Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї. (перший пункт Декалогу ОУН)

Нелегкий шлях до Перемоги, такої довгоочікуваної, сповідниками віри вимолюваної, дітьми та матерями виплакуваної, козацтвом виборюваної… Але сили приходять із воскресінням козацького духу у серцях воїнства, що передається з глибини віків:

- До перемоги треба витривалости й постійного зусилля в діянні і боротьбі.(23 пункт 44-рьох Правил Життя Українськрого націоналіста).

Через усвідомлення своєї відповідальності за долю народу і Держави у майбутньому:

- Будь свідомий того, що Ти є співвідповідальним за долю цілої Нації. (14 пункт 44-рьох Правил Життя Українськрого націоналіста).

І саме цей козацький Дух Свободи єднає нас проти нападників протягом століть, формує в єдину Українську родину. Саме тому ми і є, саме тому ми вистояли в часи найважчих лихолітть.

Етап третій: - Дух святий зходить на апостолів у вигляді вогненних язиків, і починають вони говорити різними мовами, і кожний з присутніх чує свою мову та дивується. (Ді. 2, 1-11)

Господь дарує цей дар апостолам чудесним способом щоб до кожнього з присутніх донести правду Божу, щоб кожен мав можливість прийняти святе євангеліє.

- Сьогодні Правда Українська, немов відлуння Правди Божої реалізовується у серцях багатьох Героїв та сподвижників Визвольної Боротьби сьогодення.

У кожного в міру сил та можливостей:

- Хтось зі зброєю в руках оберігає життя на нашій землі, хтось молитвою укріплює їхні сили, хтось словом зміцнює дух, а хтось волонтерською невтомною працею втілює у життя науку церкви про діла милосердя:

1. Голодного нагодувати.
2. Спраглого напоїти.
3. Нагого приодягнути.

Але кожен своїм життям, помислом та Чином боронить Українську Правду. Кожен віднаходить свій дар та своє місце у національно-визвольній боротьбі, намагаючись вкласти свою лепту до побудови та захисту Української правової Держави.

Висновок: - Тож окрім вище зказаного, кожен із нас має обов’язок стати “апостолом Української Ідеї” та допомогти всім, навіть байдужим, почути Правду на їм доступній та зрозумілій “мові”.

Доступно розповісти про визвольну боротьбу, про ціну та вартість нашої Свободи у майбутньому.

Дати відповідь во ім’я чого ведеться боротьба, які цінності ми сповідуємо та яка наша ціль і мета.

Допомогти усвідомити кожному важливість та необхідність зруйнувати байдужість, та ставати все більш активним у побудові “Рідної Української Хати”.

Під час святкових богослужень на передових позиціях із бійцями батальйону імені Кульчицького, на військовій базі в/ч 11/41 “Волинь” та 24-бригади ЗСУ (залізна бригада) по особливому відчувається незламність нашої Віри, сила нашої Традиції та незламність нашого Чину !!!

СЛАВА УКРАЇНІ !!!

Фронтовий капелан Микола Мединський (Залізняк).
Автор фото Іванна-Калина Костюк.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>