Вінниця збільшила фінансування капітальних видатків спортивних закладів більш ніж учетверо

Вінниця збільшила фінансування капітальних видатків спортивних закладів більш ніж учетверо

843
Ukrinform
У Вінниці з початку фінансової децентралізації видатки на капітальні ремонти спортивних закладів міста зросли більш ніж в чотири рази до 3,9 млн грн. Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків х громадськістю Вінницької міської ради.

«У 2014 році з міської казни на капітальні ремонти приміщень спортивних закладів Вінниці було виділено 760 тис. грн. В цьому році фінансування капітальних робіт зросте більш ніж в чотири рази і становитиме вже 3,9 млн грн. За чотири роки вдвічі зросли видатки на зарплатню тренерів та інших працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл», - йдеться у повідомленні.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов у четвер провів виїзну нараду з питань розвитку фізичної культури і спорту, оглянувши декілька міських дитячо-спортивних шкіл. Він спілкувався з дітьми, батьками та тренерами трьох ДЮСШ.  

Першою стала ДЮСШ №2 (водно-веслувальна база). В цій школі вчиться майже 200 дітей. Вони займаються веслувальним слаломом, веслуванням на байдарках та каное, спортивним орієнтуванням, радіоспортом та тхеквондо. У Всеукраїнському рейтингу ДЮСШ за підсумками 2015 року ця школа посіла 2 місце з 1220-ти ДЮСШ нашої держави.

У ДЮСШ №2 займається 27 спортсменів, які входять до складу збірної команди України, 15 кандидатів у майстри спорту України, 10 майстрів спорту України, 1 Заслужений майстер спорту України.

За останні 3 роки матеріально-технічна база суттєво покращилась, і це відзначають батьки, діти яких займаються у цій школі. Тут відновлено приміщення школи, яке збудоване після Другої світової війни, відремонтовано огорожу, містки та понтони, встановлено дитячий майданчик. В цьому році планується зробити капітальний ремонт роздягалень та благоустрій прилеглої території. Щороку купується по-кілька нових каное, байдарок, весел та іншого інвентарю.

Сергій Моргунов також побував у ДЮСШ №6, яка була відкрита в 1992 році та спеціалізується на шахах та шашках. За результатами досягнень школа входить в 5-ку кращих ДЮСШ України з даних видів спорту. Тут на двох відділеннях (шахи та шашки) навчаються 224 учні. У 2016 році учням присвоєно 60 юнацьких розрядів, 67 дорослих   розрядів, 2 КМС з шахів і 1 МС з шашок. А в 2011-2012 рр. вихованець закладу Нижник Ілля був наймолодшим шаховим гросмейстером в світі.  Загалом ця школа виховала більше 25-ти чемпіонів та призерів світових та європейський чемпіонатів. На її базі регулярно проводяться шахові та шашкові турніри високих рівнів, незабаром тут пройде офіційний чемпіонат України з шахів та шашок.  

Нещодавно приміщення школи було утеплено, триває ремонт сходів в будівлю, виконано поточний ремонт кабінетів школи. Минулого року її матеріально-технічна база поповнилась сучасними електронними годинниками, інтерактивними шаховими дошками, шаховими «Стоунами».

ДЮСШ №1, яка стала третім об’єктом, який відвідав Сергій Моргунов, була заснована у 1945 році. В ній займається 250 учнів та працює 20 тренерів. Тут діти займаються легкою атлетикою, художньою гімнастикою, хокеєм на траві і настільним тенісом. 87  вихованців цієї спортивної школи у 2016 році ставали чемпіонами та призерами України, а також міжнародних змагань.

Перевагою школи є наявність сучасного спортивного стадіону. Це єдина база олімпійської підготовки у Вінницькій області. Вона включає в себе легкоатлетичні доріжки та сектори, 11 облаштованих роздягалень з душовими, приміщення для роботи суддів та секретаріату, медичний кабінет, глядацькі трибуни на 2076 місць, тренажерний зал, складські приміщення.

У 2016 році тут проведено реконструкцію  легкоатлетичних  доріжок стадіону. Також проведено поточний ремонт стадіону – відновлено дах, вхід на глядацькі трибуни, освітлення та проведено заміну крісел, утеплено  адмінбудівлю тощо.

«Щороку ми виділяємо все більше коштів на заклади фізичної культури та спорту, які належать до комунальної власності міста. Багато вже зробили, і ще є чим займатися з точки зору капітального ремонту приміщень. Якщо говорити про сучасне обладнання, яке є достатньо дороговартісним, то ми щороку теж виділяємо на нього кошти. Наприклад, у минулому році ми серед іншого придбали для наших спортсменів по кульовій стрільбі пістолет вартістю 200 тисяч гривень. Ми це робимо, особливо, коли бачимо гарні результати наших спортсменів. Ми розуміємо, наскільки важливо розвивати фізичну культуру та спорт міста, адже це в першу чергу здоров’я вінничан, а успіхи і перемоги наших спортсменів – це обличчя нашого міста», - каже Сергій Моргунов.

Довідково. Наразі у м. Вінниці діє 21 спортивна школа різних форм власності, в яких займаються спортом більше 6 тис. спортсменівШістнадцять із них – це комунальні заклади, 5-  приватні. Навчально-тренувальний процес забезпечують 280 тренерів.

Вінницька міська рада є засновником 7 закладів. У 2016 – 2017 навчальному році навчально-тренувальною роботою у муніципальних спортивних школах міста охоплено 2 223 дітей та молоді віком від 5 до 22 років, розвиваються 26 видів спорту.

У 2016 році в спортивних школах міського підпорядкування проведено 230 заходів з дитячо-юнацького спорту за участі близько 10 тис. осіб. Оздоровленням та відпочинком охоплено 534  вихованці МДЮСШ. Загалом у Вінниці у 2016 році проведено 181 чемпіонат і Кубок міста,  42 чемпіонати України – з боксу, греко-римської боротьби, гімнастики художньої, хокею на траві тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>