Вінниця активно розбудовує освітню інфраструктуру

Вінниця активно розбудовує освітню інфраструктуру

1269
Ukrinform
Вінницька міська влада активно розвиває та модернізує освітню інфраструктуру. Здійснюється модернізація існуючих та будівництво шкіл та садочків у нових в мікрорайонах із залученням коштів  інвесторів та міського бюджету.

Про це на виїзній нараді на будівництві загальноосвітньої школи у мікрорайоні «Поділля» повідомив вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Враховуючи, що ми будуємо цей об'єкт за рахунок коштів інвестора і за рахунок коштів міського бюджету, дуже швидко ми його не зробимо, оскільки проект дуже дороговартісний. Головне, що ми його почали і сьогодні загальнобудівельні роботи в частині спорудження учнівських класів вже виконані на 80%. В цьому році ми поставили перед собою завдання повністю звести будівлю і перекрити її дахом. Далі будемо дивитися на можливості міського бюджету, інвестора та ефективність співпраці з ДФРР  і будемо завершувати будівництво цієї школи, яка є дуже нагальною для цього мікрорайону», - сказав Сергій Моргунов.

За його словами, нова школа розрахована на навчання в одну зміну 1200 дітей та роботу 65 осіб персоналу, вона буде облаштована підоймою для діток з особливими потребами в рамках інклюзивної освіти. У триповерховій будівлі передбачене  відокремлене «крило» для дітей початкових класів зі своїм входом, рекреаційною зоною, і санвузлами.

У школі буде три спортивних зали, велика їдальня, актовий зал, бібліотека та зручні навчальні класи. За рахунок сучасної теплоізоляції та енергоощадних вікон, на обігрівання школи відокремлена котельня споживатиме удвічі менше газу, аніж середньостатистичні освітні заклади.

Загальна вартість будівництва школи становить 137 млг грн, інвестор – забудовник мікрорайону вклав у її зведення 14 млн грн, міськбюджетом на цей рік вже передбачено 5 млн, а ще 10 млн грн виділять у травні.

Водночас триває модернізація діючих шкіл і садочків.

«Минулого року на капітальні видатки на освіту ми виділили з міського бюджету 45 млн грн  та залучили близько 20 млн грн коштів інвесторів. У  цьому році ми передбачили 50 млн грн з бюджету розвитку на утеплення шкіл, капітальний ремонт дахів, ремонт приміщень ЗОШ і ДНЗ, заміну обладнання  в харчоблоках , благоустрій територій та встановлення дитячих майданчиків тощо. Працюємо з інвесторами по будівництву дитячих садочків(принаймні, сьогодні будується три таких дитячих садочки) і додатково – над утепленням двох шкіл та будівництвом спортмайданчиків у двох школах, - зазначив міський голова. - Ми повинні збалансовано працювати у цьому відношенні, адже в нас є близько 60 садочків і біля 40 шкіл, які потребують певної уваги з точки зору поточного і капітального ремонту».

Окрім того, міська ради вирішила підтримати й працівників освітніх установ.  Так, у Вінниці педагогічним працівникам дошкільних  і  позашкільних закладів освіти, а також  викладачам спецдисциплін профтехучилищ підвищену зарплату виплачуватимуть вже з червня.

«Згідно з чинним законодавством, педагогічні працівники ДНЗ та викладачі спеціальних дисциплін ПТНЗ підпадають під підвищення оплати праці з 1 вересня. Але ми передбачили можливості у нашому місцевому бюджеті, і з 1 червня ми так само піднімемо відповідно до встановлених тарифних розрядів заробітну плату на 30-35%», - повідомив С. Моргунов.

За його словами, з міського бюджету на виплату підвищеної зарплатні педпрацівникам цих категорій передбачається виділити 7,1 млн грн, з яких 2,3 млн грн підуть на доплати викладачам спецдисциплін ПТНЗ, решта - працівникам дитячих садочків та позашкільних освітніх закладів.

Зокрема, у червні підвищені зарплати отримають 1356 працівників вінницьких ДНЗ.

Зазначимо, з січня 2017 року в рамках фінансування з держбюджету у півтора рази зросла зарплата вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та викладачів загальноосвітніх дисципліну ПТНЗ. Педагогічні ж працівники інших навчальних закладів – дитсадків та профтехучилищ державним коштом подібну надбавку з отримуватимуть лише з 1 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-