Вінницька влада налаштована забезпечити ефективну роботу механізму реімбурсації – голова ОДА

Вінницька влада налаштована забезпечити ефективну роботу механізму реімбурсації – голова ОДА

Укрінформ
Керівництво Вінницької ОДА ставить перед собою завдання забезпечити в регіоні ефективну роботу механізму реімбурсації в рамках програми «Доступні ліки», яка запрацювала з 1 квітня 2017 року,  - держава запровадила систему відшкодування вартості лікарських засобів для трьох категорій хворих: із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу.

Про це повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

«У Вінницькій області 970 тисяч людей, які страждають на ці захворювання, 50 тис. на бронхіальну астму і 10 тис. - на діабет. Мова йде про компенсацію – повну або часткову – в межах визначеної вартості ліків. У програмі задіяні аптечні заклади, які підписали угоду з Департаментом охорони здоров'я. Ми отримали фінансовий ресурс і вже передали на райони та міста обласного значення», - повідомив голова облдержадміністрації Валерій Коровій.

Згідно з даними Департаменту охорони здоров’я ОДА, на відшкодування вартості ліків для хворих на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу держава у 2017 році виділила для пацієнтів Вінниччини 20,5 млн грн. Механізм відшкодування достатньо простий, і саме цей процес, переконаний керівник області, є реальним першим кроком в реформі галузі охорони здоров’я.

«Завдання, яке перед собою ставимо, - забезпечити ефективну роботу механізму реімбурсації. Щоб люди повірили: ми спроможні реалізувати те, що декларує держава, і рухатися вперед», - підкреслив Валерій Коровій.

Наразі учасниками програми стали 105 аптек Вінницької області. Усі вони на добровільних умовах підписали договори з Центрами ПМСД.

Водночас паралельно з програмою «Доступні ліки» в області продовжуватиме діяти Постанова 1303, за якою безоплатні ліки отримують хворі на бронхіальну астму, інваліди та ветерани війни тощо та програма «Стоп гіпертонія», яка діє також у дев’яти районах Вінниччини. Тож відтепер сімейні лікарі матимуть можливість забезпечити більшу кількість пацієнтів доступними ліками.

    

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-