Після анексії Криму відповідь тільки одна - я родом з України

Після анексії Криму відповідь тільки одна - я родом з України

Блоги
970
Ukrinform
Після анексії Криму навіть на дошці для серфінгу чітко б відповів - я родом з України

- Лано, чому у вас на візитивці два прізвища?

- Одне - мого тата, друге - мого покійного чоловіка. А чому американський політичний соціолог має російське прізвище, але говорить українською, вивчає українську війну та її впливи на українську демократію?

- Я говорю чотирма мовами, але після анексії Криму навіть на дошці для серфінгу чітко б відповів - я родом з України. Щодо ідентичності, 1991 року я вже був у Америці, прийшов голосувати на референдум у будівлю ООН і підійшов до столу України - і проголосував за її незалежність. Довгий час думав, що зможу поєднувати всі три "походження", бо середню школу я закінчував у Росії, Університет - у Києві, а вже 27 років живу в Штатах. Але після війни - ні. Я живий приклад, як війна впливає на ідентичність.

Мову українську вчив не лише в університеті, мої дід та баба жили на Осокорках, три літніх місяці щороку так просто не минали. Я переключив на Україну всі гранти, бо вважаю, що слід підтримувати українську науку. А також у студентстві працював у Дежкомтелерадіо на Хрещатику, 26 - робив передачу "Рок на замовлення". Нам дозволялося включати музику лише країн Варшавського договору, ми ухвалювали список музикантів, але потім я це все викреслював і включав Led Zeppelin, Scorpions. Це все було з моєї фонотеки.

Незабаром - цікаве інтерв'ю з професором Михайлом Алєксєєвим - про те, як війна вплинула на нашу індентичність та запити демократії. Спільне дослідження Інституту соціології та Університету в Сан-Дієго. Ці результати ще ніде не були оприлюднені.

Лана Самохвалова

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>