Чому США не бачать загрози своїй безпеці з боку Росії

Чому США не бачать загрози своїй безпеці з боку Росії

Блоги
1471
Ukrinform
РФ не здатна створити для США серйозних проблем

У США є відмінність позицій щодо РФ. З певного моменту Росія випала з пріоритетних загроз США. Її місце зайняли інші гравці. Наприклад, Китай, який нарощує свою військову міць, геополітичний вплив, вибудовує в Тихому океані свою зону впливу, структуру, щоб підтримувати цей вплив.

З одного боку, США посилили санкції, висувають прямі звинувачення РФ щодо конфлікту в Україні, але варто враховувати той момент, який відзначив нещодавно Обама. Є офіційна заява про те, що РФ впливала на виборчу кампанію в США, й що за це вона отримає певне покарання. Тому звинувачення на адресу РФ скоріше пов'язані з цим моментом. До того ж, адміністрація Обами таким чином вибудовує основу для того, щоб цю політику перенести в майбутнє. Виникає ґрунт, щоб не можна було відмовити РФ навіть щодо тих же санкцій.

Щодо ролі РФ і загрози для Америки, то США дійсно перестали розглядати Росію як країну, що несе пріоритетну загрозу, тому що РФ ані у військовому, ані в економічному, ані в геополітичному плані не здатна створити Америці серйозні проблеми, які поставили б під удар її глобальні інтереси.

Єдиний механізм, який РФ може для цього використовувати, – ядерна зброя, що з багатьох причин малоймовірно.

Олександр Леонов

Пента

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-