«Це живий пам'ятник» - у НСЖУ презентували книжку про Івана Сподаренка

«Це живий пам'ятник» - у НСЖУ презентували книжку про Івана Сподаренка

Блоги
1281
Ukrinform
Книжка про Івана Сподаренка - чергове видання серії «Золоті імена української журналістики»

Спогади друзів і колег, архівні документи, що свідчать про боротьбу тоталітарного режиму проти свободи слова, новели з авторських збірок - усе це у новій книжці про відомого журналіста і редактора «Сільських вістей» «Голгофа Івана Сподаренка».

Книжку видано на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення за програмою «Українська книга». Презентація видання, автором-упорядником якого є його колега і однокурсник, відомий журналіст і видавець Володимир Біленко, відбулася у Національній спілці журналістів України, про що повідомляє сайт НСЖУ.

У заході взяли участь колеги, рідні, друзі Івана Васильовича. Зокрема, і його донька Наталія.

- Я до останнього боялася взяти книжку в руки, але вона стала відкриттям: це не надгробок, це пам'ятник. Живий пам'ятник із ниточками, які тягнуться з минулого, - зауважила пані Наталя. - Дуже багатьох його друзів і колег, які допомагали по життю, вже немає на цьому світі. Згадуючи про батька, треба згадувати і про тих, хто давав йому змогу відчути, що він працює недаремно, - сказала донька. - Зараз багато молодих випускників журфаків не розуміють усіх складнощів професії. Справжній журналіст завжди знає, що він іде на Голгофу... Мені здається, що ця книжка справді допоможе відкривати очі юним журналістам, - вважає Наталія.

Володимир Біленко з Іваном Сподаренком був знайомий ще з 1952-го року. 

- Саме завдяки йому - каже він, - збагнув сутність газетної роботи, полюбив журналістську працю не лише як засіб самовираження, а, насамперед, як реальну можливість прямого спілкування із сотнями тисяч людей. На моє переконання, Івана Васильовича якраз найбільшою мірою і вивищувало те, що для нього не було «малих», «пересічних» українців, він органічно, принципово не сприймав такого підходу, такого погляду на людину, - коментує Біленко.

- Книжка про Івана Сподаренка - чергове видання серії «Золоті імена української журналістики», нагадав перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко. - Це видання дійсно про легендарного редактора «Сільських вістей», газети, яка стояла на захисті інтересів простих людей. І вони відповідали своєю прихильністю - тираж газети сягав мільйонів. «Сільські вісті» були недосяжним газетним лідером в Україні.

Михайло Сорока

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-