Про вбивць Бабиного Яру та українців

Про вбивць Бабиного Яру та українців

Блоги
1582
Ukrinform
Уникайте необґрунтованих узагальнень та спрощень, що створюють можливості для маніпуляцій і обману

1. Серед тих, хто вбивали чи допомагали чинити убивства, були члени місцевої поліції, яку іноді називають українською. Але не всі з них брали в цьому участь, і не всі вбивці були членами цієї поліції – масові вбивства євреїв були "компетенцією" німецьких айнзацгруп та німецької поліції.

2. Серед членів цієї поліції були українці. Але не всі з них були українцями – до місцевої поліції масово вписувалися радянські військовополонені різного етнічного походження, для яких служба у німців була єдиним порятунком від смерті.

3. Серед українців - службовців поліції були члени ОУН. Але не всі члени поліції були оунівцями (див. п.2) і не всі оунівці були поліцаями.

4. Серед оунівців, які були в поліції, були ті, хто брав участь у вбивствах євреїв. Але не всі оунівці-поліцаї робили це. Член ОУН Роман Біда – "Гордон", начальник слідчого відділу місцевої поліції у Києві, врятував єврейського хлопчика, якого вели на розстріл у Бабиному Яру, а взимку 1942 року сам був розстріляний і похований у цьому страшному місці.

Уникайте необґрунтованих узагальнень, вони ведуть до спрощень, які створюють можливості для маніпуляцій і обману.

Володимир В'ятрович
УП

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>