Успенський собор знищили «варвари ХХ століття»

Успенський собор знищили «варвари ХХ століття»

1742
Укрінформ
Вибух був записаний на кіноплівку для звіту перед Кремлем

У вересні цього року минає 75 років, як радянські терористи НКВС замінували Успенський собор Печерської Лаври, збудований ще Феодосієм Печерським 1075 року. Підірвали його через півтора місяці, записавши вибух на кіноплівку з мосту через Дніпро, для звіту перед Кремлем. 

Нині на табличці біля собору, відновленого за Незалежності України, написано, що храм знищили "варвари 20 століття", скромно не уточнюючи походження цих варварів.

От, зокрема, ким був засновник собору Феодосій Печерський.

"Феодосій ходив по келіях учнів своїх і, коли щось знаходив у кого: чи що їстівне, чи одяг зверх встановленого [статутом], чи інше якесь майно, то, забравши, у піч кидав, як щось бісівське і потурання гріху.

Таке ж говорив їм: "Недобре нам, братіє, монахами бувши і відкинувши мирське, збирати знову майно до келії своєї. Як же можемо молитву чисту приносити Богові, зберігаючи скарби в келії своїй?

Чули бо, як Господь сказав про те, що "де багатства ваші, там і серця ваші будуть", і далі про тих, хто збирає [багатства]: "Божевільні! Цієї ночі душу твою візьмуть від тебе, а зібране – кому буде?"

Одяг, яким його щедро одарювали князі, Феодосій роздавав бідним: "Багато хто з невігласів насміхався та збиткувався над його вбогим одягом. Він же тим не журився, але радів од приниження свого й від докорів і вельми веселився, прославляючи за те Бога.

Коли бо хто, не знаючи його, бачив у такому наряді, [то] приймав не за ігумена, а за одного з бідних прислужників монастирських".

Олександр Палій

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-