Вінничани – лідери рейтингу з не олімпійських і другі - в олімпійських видах спорту

Вінничани – лідери рейтингу з не олімпійських і другі - в олімпійських видах спорту

Укрінформ
Вінниччина підтверджує високий рейтинг у Всеукраїнському конкурсі вищої спортивної майстерності, посідаючи II місце з олімпійських та І із неолімпійських видів спорту. 

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА .

«Вінниччина підтверджує високий рейтинг у Всеукраїнському конкурсі вищої спортивної майстерності, посідаючи II місце з олімпійських та І із не олімпійських видів спорту. У 2016 році спортсмени Вінниччини усіх вікових категорій на міжнародних змаганнях здобули 73 медалі: 41 золоту, 20 срібних та 12 бронзових. Троє вінничан-паралімпійців представляють Україну у Ріо-де Жанейро», - йдеться у повідомленні

Згідно з повідомленням, завдяки оптимізації зі збереженням учнівського та тренерсько-викладацького складу, в області забезпечено роботу 58 спортивних шкіл, у тому числі 54 ДЮСШ та 4 СДЮСШОР. Навчально-тренувальною роботою у спортивних школах області охоплено 20295 учнів (13 - обласної комунальної власності, серед яких 8 спортивних шкіл, 1 школа вищої спортивної майстерності, 2 центри - «Інваспорт» та «Спорт для всіх», КП «Спорткомплекс «Здоров'я» та ЦОП з хокею на траві). Нові відділення з видів спорту відкриті в ШВСМ (веслувальний слалом), МДЮСШ Вінниці (радіоспорт), оптимізовані відділення ДЮСШ ОО ФСТ «Спартак» та «Україна».

Найбільш масовими з олімпійських видів спорту на Вінниччині є футбол, яким займаються 6140 учнів; волейбол — 2994 особи; легка атлетика — 1614 учнів. Серед не олімпійських видів спорту: боротьба самбо — 367 учнів; пауерліфтинг — 268 осіб; спортивна акробатика - 265 учнів.

В області здійсненні заходи з покращення матеріально-технічної бази спортивних закладів, забезпечення їх необхідним обладнанням та інвентарем, що значно покращило притік дітей для занять спортом.

Так, протягом 9 місяців 2016 р. придбано човни для школи вищої спортивної майстерності на суму 270,0 тис. грн. і 7 пульсометрів на суму 50,0 тис. грн., килими для боротьби греко-римської та карате, також було придбано відеокамери для фіксування порушень правил змагань і телевізори для відеоповтору.

В 2016 році за рахунок обласного бюджету придбані автомобілі Вінницькій ШВСМ для супроводу спортсменів-велосипедистів і спеціалізованого автомобіля обласному центру «Інваспорт» для перевезення спортсменів - інвалідів та організації проведення змагань.

Як наслідок – значимі перемоги Вінницьких спортсменів у змаганнях найвищого рівня. 

У найближчій перспективі - будівництво у Вінниці відкритого каркасного басейну для плавання та сектору для легкоатлетичних метань, що дасть можливість продовжити навчально-тренувальний процес плавців області в літній період, навчати дітей плаванню та в повному об'ємі проводити всеукраїнські змагання з легкої атлетики. 

Також планується відкриття в м. Вінниця спортивного ліцею на базі одного з навчальних закладів, що дасть можливість утримувати перспективних юних спортсменів на Вінниччині.

Загалом, у 2016 році спортсмени Вінниччини усіх вікових категорій на міжнародних змаганнях здобули 73 медалі, - 41 золоту, 20 срібних та 12 бронзових. Майже 300 спортсменів ставали переможцями і призерами всеукраїнських змагань, 133 ? посіли перше місце.

Упродовж поточного року підготовлено: 4 МСУМК (Ігор Гунько - козацький двобій, Віталій Терещук - бокс, Світлана Ахадова - веслування та Коба Джойс - легка атлетика); 18 МСУ та 102 КМСУ. До складів збірних команд України у 2016 році включено 190 спортсменів області з олімпійських та 209 з не олімпійських видів спорту

За 8 місяців поточного року здійснено виплату 45 щомісячних стипендій обласної державної адміністрації і обласної Ради спортсменам - кандидатам до олімпійської збірної команди України та провідним спортсменам області і 6 персональних стипендій ветеранам спорту Вінниччини. З 1 вересня заплановано виплату 8 стипендій учасникам літніх Олімпійських та Паралімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Забезпечено розвиток 94 видів спорту (30 - літніх олімпійських, 4 зимових олімпійських, 60 не олімпійських видів спорту) та 17 видів спорту інвалідів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-