Шістнадцять загиблих атовців ушанували меморіальним комплексом у Могилеві-Подільському

Шістнадцять загиблих атовців ушанували меморіальним комплексом у Могилеві-Подільському

2712
Ukrinform
Шістнадцять загиблих атовців ушанували меморіальним комплексом «Площа героїв» у Могилеві-Подільському.

Участь у відкритті меморіалу взяв голова вінницької ОДА Валерій Коровій.

Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА .

Урочистий мітинг на честь відкриття у м. Могилів – Подільському меморіалу полеглим бійцям «Площа героїв» відбувся 19 серпня за участі голови облдержадміністрації Валерія Коровія, голови обласної Ради Анатолія Олійника, міського голови м. Могилів – Подільського Петра Бровка.

На майдані шани зібрались бійці батальйонів «Айдар» та «Азов», воїни 128-ї гірської бригади, прикордонники, волонтери. Поруч з ними матері, батьки, дружини, діти, родичі героїв, представники іноземних делегацій, сотні городян. 

Право відкрити меморіал надано керівникам області та міста, а також побратимам, які пройшли горнило війни поруч з загиблими. 

Під тугу мелодії «Плине кача» піднімається полотнище, яке закривало різьблені барельєфи 16-тьох героїв, увічнених в холодному камені. Всі присутні на мітингу схиляють голови та стають на одне коліно перед загиблими героями.

Хвилиною мовчання вшанували учасники заходу пам'ять про Героїв Небесної Сотні, прикордонників, бійців Національної гвардії та добровольців, котрі віддали свої життя за Україну.

З вітальним словом до присутніх на урочистостях звернулись голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій та голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник.

Валерій Коровій, зокрема, підкреслив: «Ми живемо воістину в історичний час – 25 років незалежності України є приводом для кожного з нас задуматись відносно нашої власної причетності до того всього, що називається «незалежна Україна» . Дуже важко буває у такі хвилини, оскільки ми усі серцем відчуваємо глибину втрати. Можливо ми, як ніколи, саме тепер на власному досвіді розуміємо, що ніхто, окрім нас, не буде захищати нашу Україну, наші сім’ї, наших дітей. Ніхто, крім нас, не буде розвивати рідний край, тож сьогоднішня подія – відкриття меморіального комплексу у самому центрі прикордонного міста Могилева- Подільського має надзвичайно важливе значення. Ми повинні бути гідні пам’яті наших молодих героїв».

Петро Бровко у своєму виступі зазначив, що «Майдан шани» збудований зусиллями громади міста Могилева-Подільського, більшість могилівчан брали активну участь у зборі коштів, беспосередньому процесі будівництва та організації відкриття меморіалі. Найбільший внесок зробили місцеві меценати. 

«Відсьогодні у Могилеві-Подільському під відкритим небом є священне місце людської гідності та шани»,- підкреслив він.

Після освячення меморіалу, керівники області та міста Могилева – Подільського провели нагородження учасників АТО, волонтерів, бійців прикордонного загону орденами, медалями та Почесними грамотами.

На завершення урочистостей всі учасники мітингу здійснили покладання квітів до Меморіалу пам’яті та пов’язали символічні стрічки на сітку єдності. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-