АМКУ: біржові котирування є зручним інструментом моніторингу ринку нафтопродуктів

АМКУ: біржові котирування є зручним інструментом моніторингу ринку нафтопродуктів

1358
Ukrinform
Результати біржових торгів в розвинених країнах є вагомим фактором при перевірці ринку антимонопольними органами. 

Під час аукціону з реалізації скрапленого газу на УЕБ був присутній державний уповноважений співробітник Антимонопольного комітету України Валерій Полюхович, який переконався в прозорості проведених торгів та відсутності дискримінації або змови їх учасників.

«Практика купівлі-продажу скрапленого газу на прозорих конкурсних торгах є найкращим проявом чесної конкуренції на ринку нафтопродуктів. Як відомо, на сьогодні Україна залежить на 80 % від імпорту нафтопродуктів, що дещо ускладнює моніторинг цінової політики операторів ринку. На нашу думку, біржові індикативи, які формуються в ході прозорих конкурсних торгів, можуть стати додатковим інструментом для моніторингу Антимонопольним комітетом України стану конкуренції на ринку нафтопродуктів», — зазначив Валерій Полюхович.

ПАТ «Укргазвидобування» продовжує практику реалізації нафтопродуктів власного виробництва на електронних біржових торгах двічі на тиждень. Перша і основна торгова сесія на цьому тижні пройшла у вівторок, 19 липня, коли з виставлених 9810 тонн нафтопродуктів було реалізовано 5165 тонн на загальну суму 92 043 млн грн. Інші ж, додаткові електронні торги відбулися в четвер, 21 липня, і були відзначені реалізацією 1815 тонн нафтопродуктів із заявлених 4225 тонн. Їх загальна вартість становить 31 711 млн грн.

Також 20 липня 2016 року у торговому майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» пройшов додатковий біржовий аукціон з продажу скрапленого газу для внутрішнього ринку, за підсумками якого ПАТ «Укргазвидобування» реалізувало всі заявлені 4263 тонни ЗВГ загальною вартістю 64 880 млн грн. Фахівцями біржі відзначається збереження дефіциту на ринку скрапленого газу та продовження зростання ціни в середньому на 3% в порівнянні з минулим аукціоном, який відбувся 7 липня.

Всього за три торгові сесії на цьому тижні ПАТ «Укргазвидобування» реалізувало на торговому майданчику ТБ «Українська енергетична біржа» власної продукції на суму 188 634 млн грн.

Той факт, що аукціон з продажу скрапленого газу відвідав державний уповноважений Антимонопольного комітету України Валерій Полюхович, на думку експертів УЕБ, свідчить про те, що Антимонопольний комітет України займає справедливу позицію щодо регулювання енергетичних ринків, що є, безумовно, сприятливим сигналом для учасників ринку.

«Введення торгів 2 рази в тиждень дозволило «Укргазвидобуванню» більш ефективно реалізовувати нафтопродукти за високими ринковими цінами і заробляти на цінових коливаннях. Варто зазначити, що на ринку значно зростає інтерес до біржової торгівлі. Це підтверджується великою кількістю учасників, як на електронних біржових торгах так і тих, які були присутні на аукціонах, а також присутністю представників Антимонопольного комітету України на останньому аукціоні», — сказав директор компанії-лідера з надання консалтингових послуг UPECO Олександр Сіренко.

Слід зазначити, що ПАТ «Укргазвидобування» прийняло рішення про проведення торгів двічі в тиждень. Тепер учасники ринку отримають удвічі більше можливостей для закупівлі нафтопродуктів, що дозволить більш точно відображати настрої та загальні тренди галузі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-