План Гройсмана

План Гройсмана

Блоги
Укрінформ
На розширеному засіданні Кабінету міністрів Прем'єр презентував План пріоритетних дій Уряду на 2016 рік.

На презентацію Гройсман запросив провідних українських та іноземних експертів реформ, включаючи представників громадських організацій.

Необхідно підкреслити, що це план лише до кінця цього року і він містить лише основи, які закладаються у подальше реформування. Однак ці основи дуже конкретні і містять п’ять чітких пріоритетів. Новий прем’єр зупинився на макроекономічній стабілізації, створенні сприятливих умов для бізнесу, підвищенні якості державного управління, боротьбі з корупцією і відновленні безпеки громадян. Думаю, фокус на невеликій кількості проблем дозволить більш якісно та ефективно вирішити їх. Якщо ж вдасться досягти макроекономічної стабілізації, економіка України матиме шанс на перезапуск та поштовх до росту.

Інноваційним елементом документу є наявність чіткої структури. Попередні представники виконавчої влади писали аналогічні документи дуже розмито, описуючи свої плани –  категоріями, які не підлягають об’єктивній оцінці.Цей документ створений у відповідності до міжнародних стандартів написання таких стратегій-планів оскільки містить ряд конкретних показників із точною структурою цілей.. Структура кожного розділу складається з наступних блоків:

- Постановка проблеми

- Мета

- Цільові показники на 2016 рік

- Що зроблено в попередній період

- Послідовність [конкретних] кроків, які планується зробити до кінця року

- Ключові наступні кроки, які потрібно буде зробити у середньостроковій перспективі

Також наявний важливий блок "Кроки, які планується зробити до кінця року" і наступний за ним.

В кожному з цих блоків описані проблеми, вказані кількісні показники на 2016 рік, розказано про пророблені кроки за попередній період, визначено ключові показники ефективності (KPI) міністерств та прописано наступні кроки, які треба буде реалізувати у середньостроковій перспективі для досягнення цієї ефективності.

Також важливою частиною стратегії стало те, що у ній прописана роль громадських організацій. Відтепер представники громадськості, експерти з абсолютно різних питань, зможуть на ділі продемонструвати, як можна провести реформи та допомогти міністрам втілювати ті чи інші новації.

Окремим пунктом варто винести слабко прописану стратегію комунікування уряду із народом. Уряд має правильно обирати комунікаційні канали для того, щоб пояснити простим українцям, що і для чого робиться Кабміном.

Необхідно правильно вибрати форму і зміст своїх месседжів. І розуміти, що українці сидять не лише у Facebook.

Ці та інші пункти мають бути удосконалені та доповнені, тому прем’єр віддав документ на розгляд представникам експертного середовища.  До 26 травня у них є можливість дати оцінку та свої пропозиції з доопрацювання проекту, після чого документ буде затверджений остаточно.

Залишається сподіватися, що це все не замилювання ока, а уряд і надалі буде відкритим і продовжить дослухатися до експертів. Адже всі 25 років незалежності України влада була дуже і дуже закритою: представників громадських організацій вперше було допущено на засідання уряду, туди, де не на теорії, а на практиці вирішують, яким чином треба впроваджувати реформи та змінювати країну.

Віктор Таран
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-