Про зраду, зневіру та перемогу журналістів і політиків

Про зраду, зневіру та перемогу журналістів і політиків

1224
Ukrinform
У Київській Школі Економіки на лекції професора Тимофія Мілованова торкнулися теми професійності української журналістики.

На жаль, деякі українські журналісти досить часто свідомо (!) маніпулюють інформацією чи заголовками для того, щоб підвищити рейтинги статті чи видання. В Україні секрет рейтингової статті простий - настала чергова #‎ЗРАДА.‬ Яскравим прикладом такої маніпуляції є заголовки статтей з останніми соціологічними дослідженнями Центру Разумкова. В досліджені чітко вказувалося, що 35% респондентів схвально оцінюють призначення Гройсмана, а понад 20% українців вірять, що цей уряд буде ефективнішим ніж попередній. Але про це ніхто не згадав - більшість ЗМІ написали, що 40% незадоволені призначенням Гройсмана... 
Отже, чергова #ЗРАДА та #‎ЗНЕВІРА‬ у те, що позитивні зміни в Країні настануть.

Українські журналісти забувають, що їхні статті формують найголовніше - емоційний стан суспільства! А після таких заголовків і "рейтингово-зрадливих статей," які вбивають Віру в Майбутнє Країни, ми всі спільно дивуємося, чому українці не хочуть жити в цій Країні та думають про еміграцію?

Олег Медвєдєв гарно описав "місію" "Шустер-LIVE". За його словами, емоції, з якими запрошені покидали студію цього четверга: надія - 38%, страх - 29%, приниження - 33%. Погоджуюся, що є підстави вважати, що такий же настрій, тобто, домінування страху і приниження, Шустер посіяв і за межами аудиторії перед телевізорами.

P.S. Подібним дискурсом зловживають низка експертів, які у ЗМі та ФБ так само розганяють переважно пости про #ЗРАДА. Адже, як показує статистика, ці пости набирають у три-чотири рази більше “лайків”, ніж пости чи статті про #ПЕРЕМОГА, а отже росте їхня персональна впізнаність та рейтинговість. 

P.P.S. Український філософ Сергій Дацюк у своїх статтях неодноразово наголошував: "Дискурс та меседжі, які закладають у суспільство журналісти й політики, формують Картинку Майбутнього Країни. І без "позитивістського" настрою у людей (!!!) у те, що досягнути якісних змін можливо, якісні зміни не настануть!"

Саме тому на журналістах, експертах, політологах зараз як ніколи лежить відповідальність за морально-емоційний стан українського суспільства. Яке перебуває у посттравматичній травмі після Майдану та тієї Війні, яка триває на східних кордонах держави.

Віктор Таран
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>