У нас є три сценарії економічного розвитку

У нас є три сценарії економічного розвитку

Укрінформ
Ще рік тому я пропонував ввести мита на всі російські товари. Торік ми імпортували з Росії товарів на 6 мільярдів доларів.

На 3 мільярди ми купували там ті товари, які самі виробляємо в Україні, враховуючи харчові, молочні продукти, побутову хімію тощо. Ми зменшили наш ВВП, зруйнували робочі місця в Україні і створюємо робочі місця в Росії. Для цього не треба інвестицій – просто слід ввести стовідсоткові мита на всі російські товари.

Це стосується й інформаційного простору. У нас зараз 90 %, а то й більше російської книжки. То зробімо 300 % мита на цей товар. Російська держава платить за авторство і за пропаганду в Україні, в той час, як наші письменники вже забули, що таке гонорар. Друга пропозиція. Ми не можемо йти в Європу без англійської мови. Українська мова не може перемогти російську, а англійська може. Чому б нам не зробити другою офіційною мовою в Україні англійську?

Я згоден із пропозицією ввести квоти на українську мову, музику, фільми тощо в ефірі, треба ухвалити закон, що 75 % інформаційного продукту має бути українською мовою.

У нас зараз по суті три сценарії економічного розвитку. Перший – усе залишається так, як було, й далі існуватимемо. При цьому держава може дійти до рівня Гондурасу, хоч ми зараз уже нижче. За статистикою, у нас найнижча зарплата в Європі (178 євро), в Молдові – 190, а в Гондурасі – 310 євро.

Другий варіант – це формування так званого технократичного уряду (сформованого з професіоналів, позапартійних, які не розраховують на політичне майбутнє). Такий був уряд Бальцеровича у Польщі та ін. Але технократичний уряд орієнтований на Євросоюз, і нам доведеться тісно співпрацювати з ним. Моя пропозиція, щоб у такому разі посередником стала Польща, і вона готова стати посередником між Україною та Євросоюзом і США. Тоді міністром був би українець, а заступником чи головним консультантом – представник Польщі. Тобто не ми керуватимемо, а нами, тільки не Москва, а Брюссель і Вашингтон.

Це доволі реалістичний сценарій, він може бути вигідний для України. За такого сценарію економічне зростання буде близько 10 %, і ми швидко наближатимемося до Європи.

І третій сценарій – прихід до влади диктатора, в кращому випадку – реформатора. Це досить типовий шлях розвитку низькорозвинутих країн. Так було в Чилі, Сінгапурі. Моя пропозиція: сформувати склад альтернативного уряду, і не лише в гуманітарній сфері, а в усіх галузях.

Олександр Савченко

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-