Позитив і негатив прем'єра

Позитив і негатив прем'єра

1529
Укрінформ
Зараз у некращих традиціях української політики всі хором радітимуть відставці прем'єра і очікуватимуть, що «от, тепер, точно буде краще!». Не буде.

Бо реформи у Східній Європі дали очевидні результати через 3-4-5 років. І у них не було війни. Але щоб результати настали швидше, важливо чесно підбити підсумки.

ПОЗИТИВИ:

1) Чи не вперше в історії української незалежності країна почала жити майже за бюджетом. Це була вимога МВФ, але вперше знайшлися політики, який взяли на себе удар за підвищення тарифів.

2) Вперше «злізли з газової голки» Росії. Це спільна заслуга політичного класу, але Камбін, безумовно, відіграв свою роль.

3) Відбулися окремі точкові реформи (патрульна служба, система електронних закупівель).

НЕГАТИВИ:

1) Не відбулося дерегуляції української економіки.

2) Дуже багато питань щодо корупції на держпідприємствах.

3) Провали реформ за цілими напрямками – медицина, розвиток інфраструктури.

4) Брак комунікації з виборцями – люди мало розуміють у чому суть реформ, КОЛИ і ЯК стане краще. Переконаний, якби люди це розуміли, бодай, частково, підтримка уряду була би вища.

Яценюк, безперечно, лишається в політиці. А наступному уряду потрібно швидко показувати, принаймні, мінімальні результати. Тоді надія на краще триматиме політичний клас ті самі 3-5 років, - коли результати реформ таки стануть очевидними.

Сергій Таран

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-