Коростенський центр СПР зустрів гостей з Південної Америки

Коростенський центр СПР зустрів гостей з Південної Америки

577
Ukrinform
Діяльність Центру соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи м. Коростень в рамках міжнародних програм та проектів має свою давню історію з 2000 року, з часу його створення. 

Географія співпраці з державними, урядовими, громадськими організаціями, представниками провідних ЗМІ сягає далеко за межі України. Впродовж 15 років ми часто приймаємо зарубіжних гостей. Наш заклад відвідуують представники Великобританії, Польщі, Норвегії, Німеччини, Японії,  США. Про досвід Центру знають у Міжнародній Чорнобильській Мережі, куди входять 18 країн Європи, Японії, Австралії, що налічує 85 організацій, 2 з яких є українські – ЦСПР населення м. Коростеня та ГО «Центр розвитку громади» з 2012 року.

А цього разу вперше до нас завітала делегація з Південної Америки, з далекого для нас Еквадору. Про діяльність Центру вони дізналися з уст представників Міжнародної Чорнобильської Мережі, наших партнерів з Іспанії. Приємно зазначити, що даних гостей супроводжував наш давній товариш та партнер по співпраці-заступник начальника 8 Державної пожежної частини (м. Коростень) – Олексій Гераймович. У дружньому колі ми обмінювалися досвідом роботи, своїми надбаннями та інформацією. Представники делегації – це журналісти відомого телеканалу “Ecuavisa” не тільки в Еквадорі, а й за його межами. Мета візиту – отримати якомога більше інформації про наслідки техногенної катастрофи – аварії на ЧАЕС та способи їх подолання.

Взявши інтерв’ю у директора Центру, який є і ліквідатором Чорнобильської катастрофи, Сергія Вигівського, вони дізналися про історію та передумови створення закладу, вирішення кадрових питань, розробку та втілення програм та проектів, соціально-психологічну допомогу постраждалим, проблеми та інформування населення, яке проживає на радіаційно забрудненій території. Як повідомив Томас Сіукарді, провідний журналіст телекомпанії мережі телеканалів “Ecuavisa”, їх цікавлять стан здоров’я та проблеми пересічних громадян, адже в їхній країні існують також проблеми екологічного характеру, пов’язані  з випаровуванням в атмосферу нафтопродуктів (в країні провідною галуззю є нафтовидобувна та нафтопереробна промисловість).

В заході взяли участь голова обласної Ради Сергій Чернов,  головний спеціаліст сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції в Харківській області Юрiй Корсунов, керівники департаментів, депутати обласної та міської ради, ветерани АТО. Мета заходу – об’єднання зусиль громадськості для вирішення соціальних проблем.

Голова обласної Ради повідомив присутніх про затвердження на черговій сесії Ради програми підтримки будівництва та придбання житла для учасників АТО на суму 16,7 мільйонів гривень. В розробці програми активну участь взяв представник Державної служби Юрій Корсунов.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-