Давайте позбавлятися зайвої бюрократії у вишах

Давайте позбавлятися зайвої бюрократії у вишах

Блоги
1265
Укрінформ
Через нинішні не дуже адекватні вимоги до викладачів у вишах є сенс працювати лише олдскульним теоретикам, а молодим практикам це просто невигідно. 

Людей, які зараз нормально розбираються в сучасних тенденціях того, що викладають - у виші не затягнеш.

Вимоги завищені - зарплати занижені. 

Виш має запропонувати адекватну систему мотивації викладачів.

Наприклад, на 1 вересня цього року кафедра набрала майже сотню контрактників, кожен з яких платив за своє навчання більше, ніж викладач, який має за курс більш як 900 годин викладання.

Де тут адекватність?

Де розрекламоване вишівське фінансове самоврядування?

Університети тепер мають право встановлювати гідний рівень оплати своїм викладачам, в залежності від результатів їхньої роботи та роботи кафедри, факультету чи інституту.

Але більшість чомусь не користується цим правом, залишаючи все як є.

І найцікавіше - вимоги в університеті діаметрально протилежні від рівня твоєї посади - чим нижча в тебе викладацька посада, тим більший обсяг годин ти маєш вичитати.

Це просто дискримінація молодих викладачів.

Звідки у молодих фахівців - успішних практиків, які досягли результату, візьметься час, щоб заповнити тисячі папірців і виконати ту купу абсолютних формальних вимог?

Не кажучи вже про те, що у більшості випадків захист дисертації обходиться так дорого, що це теж стає просто невигідним.

Більше того, я в цілому переконаний, що нинішня лекційна система освіти не має жодного шансу вижити через те, що давно не відповідає вимогам часу. 

Давайте позбавлятися старої бюрократії, друзі!

Артем Стельмашов
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-