Mission Impossible: краще б генерали таблицю множення перевірили

Mission Impossible: краще б генерали таблицю множення перевірили

2102
Ukrinform
Важко в це повірити, але під час війни, коли треба дбати про оборону країни і життя солдата, цілих два генерали армії України, Полторак і Муженко, з купою підлеглих, займаються дурницями. Вже півроку!

Замість вдосконалення, вони надумали відмовитися від системи аутсорсингу в харчуванні солдат - вирішили повернути в армію полчища офіцерів-начпродів, прапорщиків-завскладами, солдат-поварів і наряди на кухню з чисткою картоплі, миттям казанів і посуду.

Коли моя команда в Міноборони у 2006-2007рр. ліквідувала тисячі тих "хлібних" посад (збільшивши тим самим чисельність бойових бригад), скасувала добові наряди на кухню (бо майже дивізія за чисельністю замість бойової підготовки щодоби готувала їжу і мила посуд), ліквідувала в армії свинарники, хліви з коровами, вівцями і кіньми, перевела систему харчування на аутсорсинг цивільним компаніям, ми виходили з того, що солдат не раб, солдат - це воїн.

Напевно генералам Полтораку-Муженку не до тями, що місце солдата-воїна не на кухні біля казана, з черпаком і віником - солдат-воїн має бути на полігоні й займатися повноцінною інтенсивною бойовою підготовкою. Тоді країна буде захищена і люди житимуть у спокої.

Моя команда запроваджувала в українській армії кращий досвід передових армій НАТО, в яких цивільні люди, на основі тендеру й контракту, надійно і якісно харчують солдат, причому як у мирних, так і в бойових умовах (Афганістан, Ірак). Не все ми встигли завершити, не дали нам часу. А потім у Міноборони призначали міністрів-бізнесменів, яких не армія цікавила, а як заробити на армії, в т.ч. на продовольчому забезпеченні солдат.

Полторак-Муженко напевно вирішили, що і армія має "жити по-новому": проводять "експеримент" - назад до совка, до армії рабів. Півроку тривав той "експеримент" в Одесі і у Львові. Чим завершився? Почитайте доповідь генерала Муженка генералу Полтораку (за лінком).

Висновок плачевно-очевидний: в разі відмови від аутсорсингу в армії-рабів треба додатково ввести 25200 посад кухарів і обслуговуючого персоналу, а бюджет армії треба збільшити мінімум на 5 мільярдів гривень.

Вдумайтеся, горе-експериментатори: 25200 посад - це ж 6 повноцінних бойових бригад, ви їх хочете скоротити заради своїх дурнуватих планів? Чи хочете збільшити граничну чисельність армії на додаткових 25200 людей, щоб потім вся країна збирала вам із родинних бюджетів нові додаткові мільярди на їх утримання?

Якщо у генералів уже такий нестримний поклик до перевірки експериментами очевидного, то моя вам порада: краще таблицю множення перевірте - то буде швидше і для бюджету не напряжно.
 

* Точка зору автора блог-виступу в рубриці «Громадська платформа» може не завжди збігатися з позицією редакції.

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>