Популісти VS експерти: кого обирають українці?

Популісти VS експерти: кого обирають українці?

Укрінформ
За підсумками минулого року майже всі медійні ресурси віднесли до позитивних економічних реформ збільшення ціни на газ для населення до ринкового рівня.

І це не просто думка видань, а фахові оцінки економічних експертів. При цьому варто згадати, що відразу декілька політичних сил провели у 2015-му тривалі популістські кампанії, підбурюючи громадське невдоволення високими тарифами. Рейтинг цих політиків і їх партій значно піднявся завдяки обіцянкам знизити ціни на газ, проведенню тарифних майданів, завдяки намаганням довести наявність у діючих цінах високої корупційної складової тощо. І врешті-решт, маємо такий підсумок року – фахове резюме експертного середовища, яке підтверджує економічну виправданість тарифної політики уряду. По суті, такі оцінки є вердиктом популістським програмам багатьох політичних сил, які намагалися якомога ефектніше спекулювати на тарифній тематиці. Адже всі пам’ятають яскраві передвиборчі біл-борди з написами «Знизимо комунальні тарифи», які, виявляється, не мають нічого спільного з раціональним економічним підходом.

Загалом же в цій ситуації пригнічує інше: чому про те, що підвищення тарифів є економічно виправданим кроком, говорять якось ніби ненароком, в рубриці скромних досягнень року, а про те, що це ледь не злочин влади проти свого народу, викрикували  з усіх трибун країни? Де тоді були експерти і ЗМІ, які б мали виражати незаангажовану і тверезу позицію? На жаль, цей одиничний приклад показує, що сьогодні в Україні цинічний популізм повністю переважає здоровий глузд. Суспільство значно більше відгукується на гасла демагогів, ніж зважає на раціональні аргументи. Експертна думка в нас ще не стала авторитетом, тому некритичність громадянського суспільства і його вразливість перед відвертим популізмом є одним з ключових чинників, поряд з корупцією, що створюють негативний фон для реформування країни.
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-