Уряд заборонив російським авіакомпаніям літати до України

Уряд заборонив російським авіакомпаніям літати до України

759
Ukrinform
Відповідно до рішення РНБО уряд прийняв рішення про заборону польотів російських авіакомпаній, в першу чергу компаній "Аерофлот" і "Трансаеро" до України.

Про це заявив Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк на нараді в Кабміні у п’ятницю, повідомляє Урядовий портал

Кабінет міністрів також забороняє транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, "якщо вони містять товари військового призначення, подвійного призначення або російську військову живу силу".

Яценюк доручив повідомити про відповідне рішення російській стороні: "Немає що робити російським літакам з російськими триколорами в українських аеропортах".

Прем’єр також зазначив, що відповідно до рішення РНБО, є пряма заборона на використання російського програмного забезпечення. Він зазначив, що йдеться зокрема про ПЗ компанії "Лабораторія Касперського".

Глава уряду доручив Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України невідкладно відключити оновлення програми, її придбання та використання в органах державної влади.

"До всіх органів виконавчої влади є чітка вимога - тим компаніям, щодо яких застосовані санкції, заборонити участь в державних закупівлях, щоб вони не мали доступу до бюджетного ресурсу країни", - наголосив Яценюк.

Читайте також: Україна блокує активи "Газпром Банку" та двох портів у Криму

Він нагадав, що РНБО, введеного указом Президента, прийнято рішення про застосування персональних санкцій до окремих суб'єктів Російської Федерації: "Вже зроблені перші кроки, в першу чергу, це стосується "Укрзалізниці".

"Уряд наполягає на невідкладному застосуванні всіх санкцій, які визначені рішенням РНБО", - підкреслив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-