Розширення списку санкцій США розлютило Москву

594
Ukrinform
Внесення російських компаній до списку санкцій США поряд з підприємствами Іраку, Сирії і КНДР викликало бурхливу реакцію російського МЗС.

Про це йдеться в заяві МЗС РФ.

На думку Москви, це «ворожа дія» і «покарання» за анексію Криму.

«Розширення антиросійських списків санкцій - черговий елемент у цілій серії ворожих дій, вжитих США проти Росії останнім часом у різних сферах, включаючи військову, економічну, візову», - йдеться в заяві.

Москві не сподобалося, що в списку санкцій російські компанії знаходяться поряд з компаніями Іраку, Сирії і КНДР. За оцінками МЗС РФ, це «бажання «покарати» за неухильне відстоювання національних інтересів, за вільний вибір жителів Криму і Севастополя, і тим самим завдати шкоди російській економіці».

Читайте також: ЄС продовжить санкції проти Росії до березня 2016 року – WSJ

При цьому МЗС РФ перекладає відповідальність за ситуацію на Донбасі, називаючи її спровокованою «з-за океану». «Масштабна криза на Україні, яка багато в чому спровокована і підігрівається з-за океану, використовується адміністрацією США як привід для нав'язування нам неприйнятної «поведінкової» моделі», - йдеться в заяві.

Москва також погрожує Вашингтону погіршенням відносин, називаючи розширення санкцій «послідовним руйнуванням бази для нормалізації російсько-американських відносин».

Як повідомлялося раніше, Вашингтон запровадив нові санкції проти п'яти компаній Росії. Всі компанії належать до оборонної промисловості.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-