Через терористів Україна втратила 3,4 млн тонн вугілля - Міненерго

Через терористів Україна втратила 3,4 млн тонн вугілля - Міненерго

125
Ukrinform
Через бойові дії у східних регіонах знищені чимало шахт. У результаті втрати вугілля для енергозабезпечення країни вже сягнули 3,4 млн тонн.

Про це заявив у четвер перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков на засіданні Координаційної ради з питань відновлення української державності на Донбасі та в АР Крим, яке відбулося в Укрінформі.

«За час ведення активних бойових дій, які розпочалися з кінця квітня, ми втратили 3,4 млн тонн вугілля, який міг бути добутий на цих підприємствах, в тому числі  дефіцитні марки - антрацит 2,3 млн тонн», - сказав Зюков.

Зокрема, він зупинився на ситуації, в яку потрапили більшість державних шахт. «Із 95 державних шахт нині працюють 24. Вони працюють в нормальному режимі і там повністю задіяний весь персонал. 57 шахт перебувають у режимі життєзабезпечення, де працює мінімум людей для їх підтримки. Таким чином, близько 70 тисяч  шахтарів на сьогодні не задіяні у виробничому процесі», - констатував перший заступник міністра.

Читайте також: ПАР поставить Україні мільйон тонн вугілля

За його словами, чимало шахт знищувалися терористами свідомо: «13 шахт повністю знищені. Вони були підірвані спеціально терористами, зокрема, це Трудівська, шахта Прогрес. Ми втратили три шахти-мільйонники, які добували понад мільйон тонн вугілля на рік».

Оцінити  масштаби з відновлення цих шахт неможливо, оскільки на даний момент там тривають активні бойові дії, пояснив Зюков.

Окрім того, він навів й інші факти завданої терористами шкоди для економіки регіону. «Є значні пошкодження газових мереж. Пошкоджені близько 620 газопроводів та 300 газорозподільних станцій. Пошкодженими є понад тисяча ліній електропередач та понад 4 тисяч трансформаторних підстанцій. Без світла на Донбасі кожного дня залишається 270 населених пунктів. Також значно пошкоджена Слов'янська теплова електростанція», - підсумував перший заступник міністра, додавши, що «як тільки виїздять аварійні бригади для виконання рятувальних робіт, по них ведуться бойові дії».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-