До Савченко не пускають українського консула

До Савченко не пускають українського консула

266
Ukrinform
Росія досі не пускає українського консула на зустріч до незаконно вивезеної в РФ української льотчиці Надії Савченко, яка зараз утримується у воронезькому СІЗО.

Про це в суботу Укрінформу розповів генеральний консул України в Москві Геннадій Брескаленко, який вже декілька днів намагається отримати доступ до затриманої.

«На сьогодні я поки що не зустрівся з Надією Савченко. Планую, що буде зустріч, а коли - невідомо. Поки мені не дають з нею зустрітися», - сказав Брескаленко.

Раніше директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс заявив, що Україна вимагає від російської сторони «негайно відпустити Надію Савченко із в'язниці і повернути її на Батьківщину», а перед цим допустити українського консула до українки для того, щоб «надати їй консульську правову допомогу і, нарешті з'ясувати безпосередньо від неї усі обставини того, як вона потрапила туди».

Читайте також: Надю Савченко захищатимуть ще два адвокати

«Консульська конвенція має на увазі, що у разі затримання громадянина консульство держави, громадянкою якої є затримана, має право негайно отримати доступ до цього громадянина», - підкреслив він.

Як повідомляв Укрінформ, українська льотчиця Надія Савченко, яка брала участь в антитерористичній операції, потрапила в полон до сепаратистів під Луганськом 18 або 19 червня. Ймовірно 23 червня її незаконно вивезли в РФ, і тепер вона знаходиться в СІЗО у Воронежі. 10 липня Воронезький обласний суд, розглянувши апеляційну скаргу захисту Савченко, прийняв рішення залишити її під вартою до 30 серпня.

Росія звинувачує Надію Савченко у причетності до загибелі двох російських журналістів, які забезпечували терористам інформаційний супровід під час АТО на сході України.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-