Росія змусила НАТО готувати план швидкого реагування

Росія змусила НАТО готувати план швидкого реагування

233
Ukrinform
Російська агресія проти України створила нові виклики для системи колективної оборони НАТО, що стане одним із ключових питань майбутнього саміту Альянсу в Уельсі.

Про це заявив генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен, виступаючи в Атлантичній раді у Вашингтоні, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Очевидно, що російська агресія проти України створює велику кількість акцентів для необхідності зміцнити систему колективного захисту. Тому на саміті (в Уельсі – ред.), я сподіваюся, ми затвердимо план готовності, який забезпечить швидке реагування в разі потреби для захисту наших союзників", - зауважив Расмуссен.

Читайте також: Американські Томагавки забезпечать "мир і стабільність" у Чорному морі

У цьому зв'язку він наголосив, що в НАТО прийняли рішення розширити співпрацю зі східними партнерами.

"Що стосується України, ми працюємо в рамках комісії НАТО-Україна та вже мали кілька зустрічей останнім часом", - поінформував генсек. За його словами, обидві сторони "затвердили програму всеохоплюючої співпраці".

Він також підкреслив, що ЗС України потребують розвитку своїх можливостей, і НАТО проводить відповідний аналіз, аби визначитися з необхідною підтримкою.

Читайте також: Лешек Бальцерович: Зволікання із санкціями щодо Росії загрожує втратою довіри до ЄС

Генсек Північноатлантичного альянсу висловив сподівання, що на результат такої інтенсифікації співробітництва, в тому числі, у військовій сфері, не доведеться довго чекати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-