Де і як отримати другу дозу COVID-вакцини у Києві

Де і як отримати другу дозу COVID-вакцини у Києві

Укрінформ
Для ревакцинації від COVID-19 треба звертатися до пунктів щеплень, які працюють на базі столичних комунальних закладів охорони здоров’я. 

Про це розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

«Пройти ревакцинацію будь-хто може у пунктах щеплень на базі медичних закладів столиці (бажано там, де ви обслуговуєтеся згідно з підписаною декларацією, але це не обов’язкова умова). Не потрібно їхати до Центру масової вакцинації, якщо першу дозу отримали саме там. Необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, у реєстратуру закладу, або зареєструватися через систему helsi.me”, - пояснила Гінзбург.

При цьому, за її словами, запис у helsi.me не єдина і не основна можливість. Кожен окремий заклад самостійно визначається за алгоритмом запису, виходячи з наявних умов конкретного вакцинального дня.

“Наприклад, кількості вакцин, розрахованих виключно на другу дозу, кількості записаних на щеплення людей, очікуваної кількості надходження чергової партії препаратів тощо. Тож, якщо ви не можете записатися в електронному додатку (бачите напис «запис скасовано»), це зовсім не означає, що вас не буде ревакциновано”, - наголосила Гінзбург.

Читайте також: Moderna відзавтра з’явиться у столичних центрах вакцинації - щепитимуть усіх охочих

Вона повідомила, що на сьогодні в Києві немає жодних проблем щодо щеплень другою дозою. Ревакцинація триває препаратами AstraZeneca, CoronaVac/Sinovac Biotech, Cominarty/Pfizer-BioNTech. Щодо вакцини Moderna (mRNA-1273), – то наявна наразі вакцина згідно з розподілом МОЗ України використовується виключно для першого щеплення, а на друге щеплення має надійти до медзакладів столиці після 16 серпня.

Директорка профільного департаменту КМДА наголосила: у випадку, коли людині відмовили (саме відмовили, а не запропонували інший день) у ревакцинації препаратом, яким вона була щеплена первинно, слід негайно звернутися до керівника закладу.

Читайте також: У ТРЦ Запоріжжя відкрився центр масової вакцинаціїщеплення роблять препаратом Pfizer

«Якщо і після цього питання не вирішено – пропоную телефонувати на гарячу лінію Департаменту охорони здоров’я (044-278-41-91). При цьому повідомивши оперативному черговому повну назву закладу, прізвище керівника медзакладу та свої координати. Ми обов’язково вивчимо кожну конкретну ситуацію і в найкоротший термін вирішимо цю проблему», – запевнила вона.

Як повідомляв Укрінформ, станом на 5 серпня в Україні лабораторно підтверджено 2 256 397 випадків захворювання на коронавірусну хворобу. За добу 4 серпня зафіксовано 1052 нових випадки.

Станом на 5 серпня в Україні проведено понад 6 мільйонів щеплень проти COVID-19. За добу 04 серпня 2021 року вакциновано від COVID-19 159 121 людину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-