В Олександрівській лікарні вперше імплантували механічне серце

В Олександрівській лікарні вперше імплантували механічне серце

Фото
Укрінформ
В Олександрівській клінічній лікарні Києва столичні кардіохірурги провели операцію з імплантації механічного серця (LVAD).

Як повідомляє пресслужба мера Києва, це перша подібна операція в Україні, виконана на базі муніципального медичного закладу.

"Днями тут зробили унікальну операцію з імплантації механічного серця. Всього кілька таких операцій було зроблено в Україні - в Інституті серця. Операція, що зробили столичні кардіохірурги, - це найвищий рівень, який може бути в кардіології. Вона пройшла успішно. Пацієнт уже ходить і почувається добре", - сказав мер Києва Віталій Кличко після відвідання чоловіка, котрому імплантували механічне серце.

У Олександрівській лікарні вперше імплантували механічне серце / Фото: kiev.klichko.org

Пацієнту, якому зробили операцію, 67 років, він киянин. Чоловік страждає на важку форму серцевої недостатності, переніс кілька інфарктів. Останній місяць перебував на стаціонарному підтримуючому лікуванні.

Читайте також: Вінницька міськрада виділила 15 мільйонів на добудову кардіоцентру

Тривала операція 3 години. Оперували кардіохірурги Олександрівської лікарні, які пройшли відповідне навчання за кордоном та отримали сертифікати спеціалістів з імплантації механічного серця. Вартість такої операції (включаючи механічне серце та інші витратні матеріали) - близько 5 млн грн. Вартість самого серця - 4,5 млн грн. Для пацієнта операція була безкоштовною завдяки програмі «Здоров’я киян», яку фінансує місто.

За словами завідувача кардіологічного відділення Олександрівської лікарні Віктора Клюзка, механічне серце імплантоване у серце чоловіка і допомагає йому належним чином функціонувати. "Серце не працювало. Чоловік не міг далеко ходити і постійно знаходився в лікарні. Ми вводили необхідні ліки, щоб підтримувати роботу серця. Тепер пацієнт може літати у будь-який куточок світу. Він живе, як зі звичайним механічним клапаном. І приймає лише варфарин. Раніше ці механічні серця були перехідним етапом до трансплантації. Сьогодні ж це - окрема альтернатива. І пацієнти живуть багато років з такими механічними серцями", - пояснив Клюзко.

Читайте також: У "Феофанії" розробили порядок направлення пацієнтів на лікування

Механічне серце - американського виробництва. За кошти міського бюджету наразі придбано два таких серця. Друге механічне серце буде невдовзі імплантоване ще одному пацієнту.

Також кардіохірурги закладу в 2019 році розпочали робити унікальні операції - транскатетерну імплантацію (через стегнову артерію) аортального клапана. Вартість такої операції - близько 900 тисяч грн. На сьогодні в Олександрівській лікарні зробили вже 14 таких операцій. Всі вони проведені киянам на безоплатній основі, за кошти, що виділяються містом за програмою «Здоров'я киян».

З жовтня 2017 року в Олександрівській клінічній лікарні Києва в цілодобовому режимі функціонує відділення рентгенендоваскулярної хірургії. У 2019 році вперше в закладі провели оперативні втручання на відкритому серці, що раніше здійснювали виключно в клініках Академії медичних наук України та Міністерства охорони здоров’я України. На сьогодні кардіохірурги Олександрівської лікарні зробили 232 таких операції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-