У Києві з’явиться

У Києві з’явиться "кризова кімната" для допомоги жертвам домашнього насильства

Укрінформ
Київська влада планує навесні 2020 року відкрити «кризову кімнату», де жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів.

Про це розповіла заступник голови КМДА Марина Хонда, повідомляє сайт міської влади.

«Контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2800 осіб», – наголосила Хонда.

За її словами, постраждалі часто не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки потім можуть залишитися з агресором сам на сам. Щоб виправити цю ситуацію, міська влада планує навесні 2020 року відкрити «кризову кімнату».

Читайте також: Понад 700 жертв за дев'ять місяців - у Соколовської розповіли про масштаби домашнього насильства

«Це «кімната» на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій «кризовій кімнаті», отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання», – розповіла Хонда.

Вона також наголосила, що у Києві діє міський телефон довіри та протидії насильства 15-00 або 044-272-15-00.

«Якщо є фізичне насильство, треба звертатися в поліцію. Але якщо в сім’ї є такі тенденції, то краще насильство упередити та зателефонувати на 15-00. Тут можна отримати психологічну та юридичну допомогу», – сказала заступник голови КМДА.

У КМДА повідомили, що із понад 3500 опитуваних 2818 респондентів не знають, куди звертатися у разі домашнього насильства. 3423 респонденти вважають, що сексуальний акт без згоди іншої особи є домашнім насильством. 3094 респонденти вважають, що фізичне покарання дітей є домашнім насильством. 2865 респондентів вважають, що заборона працювати (шукати роботу), навчатися є домашнім насильством. Це опитування не є репрезентативним і носить лише інформаційний характер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-