Народні депутати просять КС захистити право киян обирати владу міста  - Кличко

Народні депутати просять КС захистити право киян обирати владу міста - Кличко

Укрінформ
Народні депутати України Верховної Ради VIII кликання від різних фракцій звернулись до Конституційного Суду України із конституційним поданням щодо надання офіційного тлумачення Основного Закону України у частині здійснення місцевого самоврядування та державної влади в столиці.

Про це розповів мер Києва Віталій Кличко, повідомляє пресслужба міського голови.

“Конституцією України визначено, що у місті Києві первинно та повноцінно діє місцеве самоврядування в Україні із особливостями, що встановлює "Закон про столицю". Статтею 141 Конституції передбачено, що територіальна громада на відкритих та прямих виборах обирає міського голову, який головує на засіданнях ради та очолює її виконавчий орган, терміном на 5 років. Конституційний Суд України ще у 2003 році своїм рішенням дав роз’яснення, що Київський міський голова, обраний громадою, має бути призначений і головою Київської міської державної адміністрації. Тобто, призначення виключно Київського міського голову на посаду голови КМДА Президентом України не є суміщенням посад, а є формою виконання Київським міським головою “ex officio” своїх повноважень, передбачених Конституцією та законами України”, - цитує Кличко конституційне подання.

За його словами, у поданні пояснюється, що за цим же прикладом, прямою нормою Конституції визначено, що Головою Ради національної безпеки і оборони України є Президент України. Та попри те, що вказані норми є нормами прямої дії, окремі посадовці в державі намагаються донести суспільству спотворену інформацію, аби, фактично, відібрати в столиці місцеве самоврядування та керувати нею "в ручному режимі".

Народні депутати також звертають увагу на те, що Основний Закон України встановлює різні дати виборів Президента України та міських голів, а це унеможливлює встановлення юридичного зв’язку між припиненням повноважень обраного Київського міського голови та призначеного голови КМДА.

До того ж, на законодавчому рівні практично неможливо здійснити ефективний розподіл повноважень між законодавчим та виконавчим органами столичної влади та їх керівниками.

Читайте також: Ремонт п'яти станцій швидкісного трамвая у Києві завершиться восени - Кличко

“Розподіл самоврядних повноважень Київського міського голови та виконавчого органу Київської міської ради і повноважень щодо реалізації державної політики голови Київської міської державної адміністрації та Київської міської державної адміністрації ніяк не може зменшувати закріплених нині і гарантованих державою самоврядних прав і можливостей їх реалізації. Більше того, на законодавчому рівні практично неможливо вичерпно та однозначно, із дотриманням принципу правової визначеності, здійснити ефективний розподіл зазначених повноважень між двома центрами прийняття рішень щодо однієї і тієї ж території та одних і тих же питань життєдіяльності, про що свідчать і положення статей 118, 143 Конституції України”, - йдеться у конституційному подані.

Так, подання покликане раз і назавжди врегулювати низку питань, які безпосередньо випливають із приписів Основного Закону України.

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня Кабінет міністрів отримав лист від Офісу Президента з проханням направити подання на звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Однак чинний склад уряду відмовився розглядати звільнення Кличка з посади голови КМДА.

 Фото: КМДА

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-