Під КМДА - лежачий протест велосипедистів

Під КМДА - лежачий протест велосипедистів

Фото, відео
Укрінформ
Під Київською міською державною адміністрацією проходить лежачий протест велосипедистів Києва. На протест всі київські велоспільноти вийшли через смерть киянина Діаса Мужева, якого збила машина на велопереїзді.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, учасники акції лягли на асфальт біля своїх велосипедів, щоб символічно зобразити тіла збитих на дорозі велосипедистів.

"Головною метою акції є привернення уваги до трьох наших головних вимог: створення велоінфраструктури, а конкретніше це оголошення тендерів на 7 веломаршрутів, на які вже виділила кошти Київрада. Друга вимога, це зниження ліміту швидкості в Києві до 50 км/год, минулої осені підвищено цей ліміт до 80 км/год. І третя вимога, це створення захистів безпеки на дорогах, делініаторів, які відгороджують смуги громадського транспорту від паркування", - зазначила медіакоординатор Асоціації велосипедистів Києва Марина Блудша.

Під КМДА протестували велосипедисти / Фото: Сірик Анатолій. Укрінформ

Читайте також: У Києві позначатимуть заклади, дружні до велосипедистів

За її словами, акцію Die-in - лежачий протест проводять по всьому світу. "Наприклад, в Берліні кожного разу, коли гине велосипедист відбуваються сидячі або лежачі протести на місці ДТП. Ми вирішили прийти під стіни КМДА, бо саме тут сидять чиновники, які вирішують, чи буде в Києві велоінфраструктура, чи ні", - сказала вона.

Вона повідомила що сьогодні відбудеться засідання транспортної комісії, де одним з питань буде виконання велоконцепції Києва, яка ухвалена 8 лютого 2018 року. "Київрада виділила кошти на проектування 7 веломаршрутів, станом на сьогодні не оголошено жоден тендер. Тому однією з наших вимог є оголосити тендер на всі 7 веломаршрутів", - зазначила Блудша.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-