У Києві вшанували пам'ять української поетеси Олени Теліги

У Києві вшанували пам'ять української поетеси Олени Теліги

Укрінформ
Пам'ять видатної української поетеси, публіциста, літературного критика та громадської діячки Олени Теліги вшанували в Бабиному Яру біля пам’ятного хреста.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“21 лютого 1942 року тут, у Бабиному Яру, загинула Олена Теліга та її соратники, які належали до похідних груп Організації українських націоналістів. Олена і її побратими прибули в Київ у жовтні 1941 року, а вже в лютому були розстріляні. Але за цей час їм вдалося зробити неймовірно багато для України. Зазначу, що Олену Телігу попереджали про її можливе заарештування, але вона не захотіла виїжджати з Києва. Вона не могла говорити про певні ідеали, яким би сама не слідувала. Тож вона була заарештована, а 21 лютого вбита в Бабиному Яру”, - сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

За його словами, Теліга тривалий час прожила у Європі, але попри це, свій життєвий вибір зробила на користь України, присвятивши їй свій талант і свої сили у боротьбі за незалежність. Сьогодні неможливо уявити Олену Телігу поза духовним і культурним життям України, зазначив він.

“Олена Теліга – зразок суспільної поведінки людини, позбавленої комплексів меншовартості й страху. Це те, що зветься справжнім характером. Не випадково вона так часто у своїх поезіях вживала слово грань, яким, з одного боку, означувала чітку межу між добром і злом, своїми і чужими, життям і смертю, а з іншого, вимагала від своїх героїв її переступати, відважитися на вчинок гідний лицаря”, - сказав Червак.

Читайте також: Лютий 1942: У ці дні в Києві тривали арешти і розстріли підпілля ОУН

На заході також згадали про інших членів ОУН, які були розстріляні нацистами у Бабиному Яру. Зокрема, це поет Іван Ірлявський, провідний діяч ОУН Домазар Зенон.

Як відомо, Олена Теліга народилась у 1906 році у Підмосков'ї в родині професора, майбутнього міністра УНР Івана Шовгеніва. У жовтні 1941 року, сподіваючись на національне визволення й відродження самостійної України, вона прибула з похідною групою ОУН до окупованого німцями Києва.

У Києві Теліга очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал "Літаври", організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду. Навіть під загрозою арешту і смерті поетеса не залишила Київ і боротьбу за Україну. 21 лютого 1942 року на тридцять п'ятому році життя Олена Теліга разом із чоловіком Михайлом Телігою та іншими членами ОУН була розстріляна німецькими окупантами у Бабиному Яру.

Фото ілюстративне

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-