На конференції у Києві говоритимуть про ситуацію в українському православ'ї

На конференції у Києві говоритимуть про ситуацію в українському православ'ї

Укрінформ
На Міжнародній конференції "Стратегії примирення. Роль церков в Україні", яку 17-18 жовтня проводить у Києві група "Примирення", до складу котрої, зокрема, входять представники 4-ох українських церков, обговорюватиметься питання нинішньої ситуації в українському православ'ї. 

Про це повідомив член групи "Примирення" від Української православної церкви Московського патріархату, проректор Київської духовної академії і семінарії Володимир Бурега на прес-конференції в Укрінформі, відповідаючи на запитання кореспондента агентства.

"У нас на завтра заплановано кілька доповідей та обговорень, присвячених ситуації саме в українському православ'ї. Дві доповіді точно є, які цього так чи інакше стосуються... Питання взаємин в українському православ'ї так чи інакше буде одним з питань, які обговорюватимуться", - підкреслив Бурега.

Водночас він додав, що заздалегідь це обговорення не планувалося, так само, як не планувалися і доповіді від Київського патріархату. 

У групу "Примирення" входять представники церков з Німеччини, Польщі, Білорусі та України. Україна представлена  чотирма конфесіями - Українською православною церквою Московського патріархату, Римо-католицькою церквою в Україні, Українською греко-католицькою церквою та Німецькою євангелічно-лютеранською церквою в Україні. 

Читайте також: У Києві відкривається конференція "Стратегії примирення. Роль Церков в Україні"

Як повідомлялося, 11 жовтня синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля.

Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томосу як документу (грамоти).

Водночас в РПЦ 15 жовтня заявили, що розривають зв'язки із Константинопольським патріархатом через рішення надати автокефалію Українській церкві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-