Київський суддя скаржиться на втручання в його діяльність

Київський суддя скаржиться на втручання в його діяльність

Укрінформ
Суддя Київського окружного адмінсуду Віталій Щавінський звернувся до Вищої ради правосуддя та Генпрокуратури з повідомленням про втручання в його діяльність.

Про це повідомляє портал Судова влада України

«Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р. звертається до ВРП та ГПУ з проханням розглянути його повідомлення та надати правову оцінку вказаним подіям», - інформує прес-центр судової влади України.

У повідомленні суддя зазначає, що з 7 травня 2017 року в його провадженні перебувала адміністративна справа за позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

За словами судді, позивач у справі почав поширювати про нього недостовірну інформацію у ЗМІ та соціальній мережі Facebook.

Зокрема, як вказує Щавінський, «на сайті телеканалу «24 канал» опубліковано статтю від 2 липня 2018 року з відеоматеріалом такого змісту: «У найближчий тиждень відбудеться співбесіда суддів Циктіча, Луценка, Щавінського. Останній заборонив Майдан у Переяслав-Хмельницькому. До речі, мер Переяслав-Хмельницького був засуджений на 2 роки обмеження волі за подання позову про заборону мітингу. У вироку чітко розписано, як за вказівкою мера фальшувались докази. Натомість суддя, який на підставі злочинних дій мера виніс заборону, повністю уник покарання».

Окрім того, суддя зазначає, що 18 вересня 2018 року особа поширила у мережі Facebook статтю з інтернет-сайту PROSUD під назвою «Заступник голови Київського окружного адміністративного суду Щавінський Віталій Романович. Розслідування PROSUD, в якій зазначається, що суддя Щавінський «підіграє відповідачу у справі», яку розглядає Окружний адміністративний суд Києва за позовом члена Автомайдану. 

Щавінський інформує, що з цими публікаціями він ознайомився 24 вересня 2018 року. На думку судді, у публікаціях позивач вказує, що інформаційний вплив він здійснює у зв'язку з тим, що у його провадженні перебуває справа за позовом до Окружного адміністративного суду міста Київ про визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Читайте також: Суддя Верховного суду заявила про спробу дискредитувати її у соцмережах

Суддя інформує, що подібні дії щодо тиску на суддів, у провадженні яких перебувають позови цієї особи, вчинялися нею неодноразово. Про що, за його словами, свідчать звернення інших суддів до ВРП та ГПУ.

Щавінський наголошує, що зазначені публікації не вплинуть на його безсторонність при вирішенні вказаної справи, однак з метою виключення припущень учасників справи чи інших осіб щодо його зацікавленості в результатах Щавінський заявив самовідвід.

Прес-центр судової влади України повідомляє, що відповідно до ст. 73 закону України «Про Вищу раду правосуддя» повідомлення судді внесено до реєстру повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя. 

Вищою радою правосуддя буде проведено перевірку викладених суддею фактів та ухвалено відповідне рішення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-