У Києві запустили реєстр, у якому можна дізнатися тенденції авторинку

У Києві запустили реєстр, у якому можна дізнатися тенденції авторинку

3490
Ukrinform
У столиці у вівторок, 28 серпня, відбувся запуск сервісу на основі відкритих даних про первинну реєстрацію автомобіля в Україні.

Про це заявив голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сервіс, який сьогодні презентується, він досить важливий і для громадян, і для бізнесу. По суті, якщо ви обираєте авто чи вивчаєте ринок, він дасть змогу вам подивитися, які авто купують найчастіше, якого кольору та багато інших параметрів", - наголосив Риженко.

За словами начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія, щороку в Україні реєструється майже півтора мільйона транспортних засобів.

"Звісно, що тут закон про персональні дані ніхто не порушує... Якась конкретна людина не зможе дізнатися, на чому їздить її подруга, але зможе дізнатися тенденції на автомобільному ринку зокрема. Сервіс надає доступ до інформації, починаючи з 2013 року, її оновлення здійснюватиметься щомісячно", - уточнив він.

Криклій зазначив, що у цьому сервісі презентовано базовий набір щодо первинної реєстрації авто, і висловив сподівання, що у подальшому можливості цього сервісу будуть розширені новими наборами.

Вперше в Україні Головний сервісний центр МВС опублікує відкриті дані про первинну реєстрацію авто на національному порталі data.gov.ua.

На основі відкритих даних Єдиного держреєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників було створено онлайн-сервіс про першу реєстрацію авто - texty.org.ua/cars.

Вперше транспортний засіб потрапляє у цей реєстр після придбання та реєстрації власником у територіальному сервісному центрі МВС. Далі у реєстрі відображатимуться всі зміни, що відбуватимуться з автомобілем: зміна власника, номерного знаку, здійснення переобладнання тощо.

Кожен зможе самостійно налаштувати параметри пошуку інформації за допомогою фільтрів – зокрема, порівняти дані щодо реєстрації транспортних засобів за регіоном, датою випуску, маркою та моделлю, об'ємом двигуна, типом палива, кольором тощо.

Читайте також: Авторинок США в липні втратив 2,9%

Окрім даних про реєстрацію легкових автомобілів, проект охоплює дані стосовно реєстрації транспортних засобів інших категорій, зокрема автобусів та мікроавтобусів.

Такий сервіс покликаний допомогти зрозуміти тенденції автомобільного ринку в Україні, вирівняти інформаційні умови для всіх учасників авторинку, незалежно від їхнього місця проживання чи глибини знань з автотематики.

Проект реалізовано за сприяння Державного агентства з питань електронного урядування у межах проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах”/TAPAS, що реалізується Фондом Євразія у партнерстві з texty.org.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>