Суд повернув Києву колишню будівлю Подільського комісаріату

Суд повернув Києву колишню будівлю Подільського комісаріату

Укрінформ
Верховний суд постановив повернути територіальній громаді Києва пам'ятку архітектури національного значення на вулиці Петра Сагайдачного, 20/2 у Подільському районі. 

Про це інформує прес-служба столичної прокуратури.

"За результатом тривалого судового розгляду постановою Верховного суду  позов прокуратури м. Києва задоволено та зобов’язано МПП «Аквадон» повернути спірні будівлі на користь територіальної громади м. Києва", - йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили,  будівлі площею 2,5 тис. кв. м були збудовані у ХІХ сторіччі, а упродовж 60 років  використовувалися  для розміщення військового комісаріату Подільського району.

У 2008 році рішенням Київради та укладеної на його підставі незаконної угоди пам’ятку передали у власність МПП «Аквадон» – підприємству, зареєстрованому на той час у  Донецьку.

Читайте також: В Інституті археології заявили, що роботи на Поштовій - небезпечні

При цьому відчуження цього майна відбулось без погодження Міністерства культури, поза приватизаційною процедурою та без проведення реконструкції об’єкту. У зв’язку з цим прокуратура Києва звернулась до суду з позовом про повернення об’єкту нерухомості у власність територіальної громади столиці.

Наразі рішення ВС про повернення будівлі у комунальну власність виконане і пам'ятка архітектури зареєстрована  за територіальною громадою столиці в особі Київської міської ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-