За безконтрольність "торнадівців" відповідальний Мін'юст - екс-голова ДПтС - 09.08.2018 20:47 — Новини Укрінформ
За безконтрольність "торнадівців" відповідальний Мін'юст -  екс-голова ДПтС

За безконтрольність "торнадівців" відповідальний Мін'юст - екс-голова ДПтС

764
Ukrinform
За безконтрольність поведінки "торнадівців" у СІЗО, зокрема і за те, що вони мали мобільний та інтернет-зв'язок, відповідальне Міністерство юстиції України.

На цьому наголосив в ефірі телеканалу "112Україна" екс-голова Державної пенітенціарної служби Сергій Старенький, повідомляє кореспондент Укрінформу.  

"В нормальній ситуації за нормального керівництва Міністерства юстиції та установи це не повинно бути можливим узагалі. Але ні для кого не секрет, що "торнадівці" користувались мобільним зв'язком, інтернет-зв'язком, вели свої сторінки в соціальних мережах. І ця ситуація стала можливою тільки в результаті того, що відсутній взагалі будь-який контроль за в'язнями слідчого ізолятора вже дуже тривалий час", - сказав Старенький.

Він згадав кілька фактів, що сталися в останні два роки, зокрема напад на чергового групи "торнадівців" минулої зими, виходи за територію СІЗО, за межі камери, бо мали ключі і можливість зайти в будь-яку іншу камеру без контролю адміністрації. 

"Тому я вважаю, що основна відповідальність за таку ситуацію, що сталася сьогодні, лежить на Міністерстві юстиції, яке за останні два-три роки повністю відпустило контроль по слідчому ізолятору", - підкреслив Старенький. 

Він додав, що ув'язненим Київського СІЗО і будь-якого слідчого ізолятора прямо заборонений законом будь-який мобільний зв'язок без контролю адміністрації. 

Читайте також: "Торнадівці" у Лук'янівському СІЗО готували масові заворушення - Генпрокуратура

"Це стало можливим внаслідок некомпетентності керівництва цієї служби, яке навіть тривалий час не могло зрозуміти, яка різниця між ув'язненими слідчого ізолятора, які під слідством перебувають, і засудженими, які відбувають покарання в колонії. І були допущені отакі прорахунки, були внесені серйозні зміни до законодавства і правил внутрішнього розпорядку, які дозволили це зробити. А це призводить насправді до таких подій", - сказав екс-голова ДПтС України.

Як повідомляв Укрінформ, 9 серпня засуджені екс-бійці спецроти «Торнадо» влаштували бунт у Київському (Лук'янівському) СІЗО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>