КМДА не зменшуватиме кількість точок продажу друкованої преси - Білоцерковець

КМДА не зменшуватиме кількість точок продажу друкованої преси - Білоцерковець

Укрінформ
Столична влада не зменшуватиме кількість точок продажу, які дійсно торгуватимуть друкованою пресою.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат, радник мера Києва Дмитро Білоцерковець.

"Місто проти зменшення кількості точок з продажу друкованих видань. Їх буде стільки ж, скільки є сьогодні", - запевнив він.

За словами радника мера, у столиці склалася ситуація, коли протягом останніх кількох років зменшується фактичний продаж друкованих видань у МАФах приватного підприємства «Агентство Союздрук», яких у місті більше 200 у найвигідніших локаціях з точки зору трафіку.

"Все це відбувається через жагу підвищення прибутку власників цього підприємства. Спочатку частину вітрини прибрали під інші товари, а тепер узагалі почали масово продавати цигарки, а десь навіть і алкоголь, відмовившись у багатьох місцях від преси взагалі. У тих же точках, де вона залишилася, іноді можна побачити буквально кілька журналів і газет", - написав нардеп.

Білоцерковець пояснив, що для точок з продажу преси міська влада пропонує пільгові умови роботи: вони сплачують до бюджету міста від 2 до 3,5 тисяч гривень на рік, у той час коли МАФи, які торгують цигарками, повинні сплачувати від 18 тисяч гривень на рік.

За словами Білоцерковця, власники підприємства «Союздрук» вступили у змову з одним з монополістів-дистриб'юторів ринку продажу цигарок, користуючись перевагами, які має приватна компанія – мінімальні сплати до міського бюджету та локації з великим трафіком.

На думку радника мера столиці, підтвердженням факту змови є те, що за останній рік офіційно власники «Союздруку» змінили функціональне призначення з продажу преси на продаж цигарок у 8 МАФах, після чого в них припинили продавати пресу.

"Після відмови в зміні функціоналу представники «Союздруку» з подачі одного з монополістів дистриб'юторства цигарок почали погрожувати чиновникам і організували інформаційну кампанію, спрямовану проти бажання міста зберегти пункти продажу друкованих видань. Паралельно вони продовжували незаконно торгувати цигарками замість газет", - пояснив Білоцерковець.

Читайте також: Законодавці, керівники та менеджери: претендентів на які вакансії у Києві найбільше

За його словами, у зв’язку з фіксацією незаконного продажу цигарок, столична влада вимагала від компанії "Союздрук" виправити ситуацію. Оскільки цього не сталося, декільком МАФам було анулювано дозвільні документи та демонтовано відповідні кіоски з продажу друкованих видань.

Депутат опублікував фото, які підтверджують факт продажу цигарок замість друкованих видань, та прикріпив копії поданих "Союздруком" заявок на зміну функціонального призначення на продаж цигарок  і пункти швидкого харчування.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві в четвер, 19 липня, не працювали кіоски продажу преси, працівники "Союздруку" протестували під Київрадою проти демонтажу кіосків. Як заявила тоді на прес-конференції директор ТДВ "Агентство Союздрук" Ганна Кулаковська, у липні цього року, за рішенням КМДА, уже знесено два кіоски цієї мережі і ще 10 планується демонтувати найближчим часом. Працівники "Союздруку" вважають такі рішення КМДА абсолютно незаконними, а тому мають намір звернутися до Окружного адмінсуду з позовами до Департаменту містобудування і архітектури та Департаменту міського благоустрою КМДА.

Кулаковська вважає, що насправді причина демонтажу кіосків преси пов'язана з "бізнесовими інтересами окремих столичних чиновників".  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-