Кличко відкрив унікальні сходи з Пейзажної алеї та частину туристичного маршруту

Кличко відкрив унікальні сходи з Пейзажної алеї та частину туристичного маршруту

Фото
1837
Укрінформ
Мер Києва Віталій Кличко відкрив сходи із Пейзажної алеї на Поділ до урочища Гончарі-Кожум’яки та частину великого туристичного маршруту, який в майбутньому з’єднає Пейзажну алею з Аркою дружби народів.

Про це повідомляється на сайті мера. 

“Я радий сьогодні презентувати оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ - до урочища Гончарі-Кожум’яки. Ця зона відпочинку - важливий проект. Ми реконструювали не тільки сходи. Сьогодні ми презентуємо і частину туристичного маршруту в історичному центрі міста”, - сказав Кличко.

Він додав, що та частина маршруту, яку вже облаштували, починається від сходів з Пейзажної алеї та веде до Андріївського узвозу і Алеї художників. Планується, що в майбутньому завершуватиметься великий маршрут біля Арки дружби народів - після реконструкції другої черги парку “Володимирська гірка” та зведення пішохідного мосту між гіркою та Аркою дружби народів. Міст між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів планують відкрити до літа наступного року.

Віталій Кличко відкрив у Києві сходи з Пейзажної алеї на Поділ / Фото: Скакодуб Андрій. Укрінформ

“Спуском, де зараз оновлені сходи, жителі Києва користуються вже понад тисячу років. Кам’яні сходи, що були знайдені колись в цьому місці, датуються Х століттям. Переконаний, що ця туристична зона стане одним із найулюбленіших місць відпочинку для киян та гостей столиці", - сказав міський голова.

Читайте також: Стелу Небесної Сотні тимчасово заберуть з Інститутської

Як зазначається, востаннє капітальний ремонт сходів та прилеглої території відбувався півстоліття тому. У 2016 році було прийнято рішення про реконструкцію. Дерев’яні сходи в урочище Кожум’яки перебували в напівзруйнованому аварійному стані, їх демонтували. Нові зроблені з бетону, проте самі сходинки, - як і раніше, дерев’яні – зі зносостійкої та вологозахищеної термодеревини.

Сходи, довжина яких понад 200 метрів, налічують 247 сходинок. Ввечері сходи підсвічуються - LED освітлення встановили в перилах.

Згідно з повідомленням, на схилі, поряд зі сходами, здійснили благоустрій та озеленення території. Укріпили схили, на алеї туристичного маршруту побудували громадську вбиральню. Встановили також тривожну кнопку, камери відеоспостереження на сходах і алеї. Є зони доступу до Wі-Fі. Облаштовано оглядові майданчики, встановлені нові лави та урни, LED освітлення території.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-