Київ отримає кошти Європейського інвестбанку на підвищення безпеки доріг

Київ отримає кошти Європейського інвестбанку на підвищення безпеки доріг

2993
Ukrinform
Київ має шанси отримати 37,6 млн євро на забезпечення безпеки на дорогах у рамках підписаної фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

Про це розповів заступник голови КМДА Дмитро Давтян, повідомляє офіційний портал Києва. 

«Кошти потрібні нам, щоб поліпшити загальну ситуацію на дорогах, зробити їх безпечними і комфортними. Я вважаю, що це одна з основних задач, яку маємо перед собою наразі, і досягнути її потрібно максимально швидко», - підкреслив Давтян.

За його словами, у столиці є два бенефіціари проекту – КК «Київавтодор» та КП «Центр організації дорожнього руху в м. Києві».

«Київавтодор», за попередніми даними, може отримати 10,9 млн євро. За словами Давтяна, кредит планується витратити на будівництво 12 магістральних велосипедних маршрутів відповідно до Концепції розвитку велосипедної інфраструктури у Києві. Їхня загальна протяжність – 123,2 км.

Другий бенефеціар – КП «Центр організації дорожнього руху в м. Києві» – претендує на 27,7 млн євро.

Кошти направлять на створення пункту керування № 2 (Лівий берег) у складі центрального пункту керування АСКДР із новітніми технічними засобами інтелектуальної транспортної системи (ІТС). Серед таких засобів – контролери, відеодетектори, відеокамери, ліцензійне програмне забезпечення, відеостіна, обладнання ЦПК тощо – на 3,5 млн євро.

Читайте також: Ощадбанк компенсуватиме половину відсотків за кредитами підприємцям Києва

Крім того, передбачена модернізація центрального пункту керування АСКДР новітніми технічними засобами – 3 млн євро, розробка та впровадження інтелектуальної транспортної системи – 10 млн євро, впровадження комплексів візуальної ідентифікації транспортних засобів для моніторингу транспортних потоків у Києві – 1,1 млн євро.

Також кошти підуть на заходи з реалізації безпеки руху на небезпечних нерегульованих переходах (проектування та виконання робіт) –1,5 млн євро, створення єдиної бази геопросторової схеми ОДР (організації дорожнього руху) – 1,1 млн євро. На систему перерозподілу транспортних потоків на мосту імені Є. О. Патона планують витратити 6,5 млн євро.

Як нагадали в КМДА, під час Саміту Україна-ЄС у Брюсселі підписано фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком у рамках проекту «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України».

ЄІБ виділяє 75 млн євро, які отримають п'ять найбільших міст України – Дніпро, Київ, Львів, Одеса та Харків. Проектом «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України» передбачено здійснення заходів, що спрямовані на зниження рівня смертності, травматизму на вулицях міст, зменшення кількості ДТП, створення безпечних умов пересування для учасників дорожнього руху. Крім того, він спрямований на підвищення комфорту пересування містом для пасажирів громадського транспорту, пішоходів, велосипедистів, водіїв, здійснення заходів, спрямованих на ліквідацію місць концентрації ДТП та ділянок із підвищеною аварійністю, усунення системних проблем і прогалин у забезпеченні безпеки дорожнього руху в Україні.

Ці інвестиції також стимулюватимуть перехід до більш екологічно чистої системи громадського транспорту та сприятимуть економічному зростанню України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-