Потужності з озонування води в столиці використовуються на третину - Київводоканал

Потужності з озонування води в столиці використовуються на третину - Київводоканал

1201
Ukrinform
ПРаТ "АК "Київводоканал" єдине в Україні має цех для озонування питної води. Тут озонують 200 тис. кубометрів води на добу за втричі більшої проектної потужності.

Про це в ході прес-туру на Дніпровську водопровідну станцію розповів начальник управління експлуатації Анатолій Фурса, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Станція озонування - єдина в Україні, працює із 1974 року. Воду, насичену озоном, споживають мешканці столичної Оболоні, Подолу та Виноградаря. Це та вода, яка подається у мережу з Дніпровської водопровідної станції. Озонуємо 200 тис. метрів кубічних за добу, а проектна потужність - 600 тис. кубічних метрів", - каже Фурса.

Читайте також: Перетворювати річкову воду на питну стає дедалі дорожче - Київводоканал

За його словами, озонування знезаражує воду, покращує її колір та смак. Озонування, каже фахівець, процес енергозатратний, бо використовується електричний розряд для розриву повітряної суміші й утворення озону. Озоно-повітряна суміш потім змішується з водою, очищеною після фільтрування.

Окислення озоном - це останній ступінь очищення води. "Загалом від забору води у річці до повернення її у мережу проходить 10-12 годин", - додає Фурса.

За даними Київводоканалу, майже 70% українців використовують воду з Дніпра. Завтра вже вп'ятнадцяте відзначатиметься Міжнародний день Дніпра (з 2003 року його святкують у першу суботу липня). 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-