У Києві накрили схему мінімізації мит, що працювала на великі торговельні мережі

У Києві накрили схему мінімізації мит, що працювала на великі торговельні мережі

Укрінформ
Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у м. Києві зупинили роботу центру мінімізації митних платежів, який працював із відомими торговельними мережами.

Правопорушники "спеціалізувалися" на заниженні митної вартості імпортованих косметичних засобів та побутової хімії, повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби України.

"В рамках розслідування кримінального провадження за ч.3 ст.212 КК України було встановлено групу осіб, які на замовлення власників низки відомих торговельних мереж, що здійснюють реалізацію косметичних засобів та побутової хімії, надавали їм послуги із заниження митної вартості імпортованих товарів. Це дозволяло вигодонабувачам ухилятися від сплати митних платежів в особливо великих розмірах", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що для реалізації злочинних намірів організатором ЦММП було створено групу підприємств-імпортерів, від імені яких укладалися зовнішньоекономічні контракти з нерезидентами - постачальниками продукції із Польщі, Німеччини, Південної Кореї, Японії та інших країн.

Після цього зловмисники виготовляли бланки з відтисками печаток вказаних іноземних компаній, які у подальшому використовувались для виготовлення підроблених документів цих нерезидентів (інвойси, ЦМР, контракти та інші), до яких вносились недостовірні відомості щодо вартості імпортованих товарів. Підроблені документи передавались митному брокеру для митного оформлення товарів за заниженою митною вартістю та головному бухгалтеру для сплати митних платежів, нарахованих із заниженої митної вартості.

Таким чином протягом 2016 – 2018 рр. до України було імпортовано товарів на 200 млн грн.

У подальшому імпортована продукція передавалась замовникам - фізичним особам – підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та здійснюють реалізацію товарів у торговельних центрах та мережах супермаркетів, та юридичним особам - власникам торговельних мереж.

Читайте також: Мінфін удосконалив порядок формування плану документальних перевірок платників

За поставлену продукцію замовники розраховувались готівкою без відображення у податковому обліку.

На підставі ухвал суду було проведено 3 обшуки в офісних та складських приміщеннях, які використовувались учасниками ЦММП для здійснення незаконної діяльності, за результатами яких вилучено електронні файли, в яких містяться бланки документів із реквізитами та печатками підприємств – нерезидентів, які є постачальниками імпортованої продукції, печатки 7 підконтрольних підприємств імпортерів та транзитних СГД, чорнову бухгалтерію та чорнові записи, а також документи складського обліку.

Слідство триває.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-