Кличко: Ми маємо відстояти нашу державність у пам'ять жертв політичних репресій

Кличко: Ми маємо відстояти нашу державність у пам'ять жертв політичних репресій

779
Ukrinform
Українці будують демократичну європейську державу, у якій більше не повторяться трагедії, подібні до Биківнянської.

На цьому наголосив міський голова Києва Віталій Кличко, який у неділю, 20 травня, разом із першими особами держави вшанував пам'ять жертв політичних репресій, масово похованих у Биківні на Київщині, повідомляє прес-служба мера.

«Биківня  - це місце, де ми віддаємо шану всім жертвам політичних репресій. Трагедія, яка тут сталася на початку минулого століття, є однією з найстрашніших сторінок в історії України. Понад 100 тисяч українців загинули під час масових репресій сталінського режиму. Сьогодні наша відповідальність перед їхньою пам'яттю - відстояти нашу державність. Щоб тоталітаризм більше ніколи не повернувся в Україну», - заявив Кличко. 

Мер столиці зазначив, що нині український народ знову проходить через складні випробування, відстоюючи свою незалежність і територіальну цілісність, свій європейський вибір. 

«Спроби відновити імперію, залякати українців не вдадуться. Бо наш народ - сильний і волелюбний. І ми зробили свій вибір - будувати демократичну європейську державу, в якій більше не повторяться такі трагедії, як Биківня», - наголосив Кличко.

Читайте також: "Совєти" викорінювали українство Голодомором та Великим терором - Порошенко

Як відомо, в Україні День пам'яті жертв політичних репресій офіційно відзначається з 2007 року у третю неділю травня. Традиційно у цей день вищі особи держави покладають квіти в Національному меморіальному заповіднику «Биківнянські могили». Покладання квітів до пам'ятних знаків відбувається також по всій країні, проходять жалобні віча і церемонії.

У Биківнянському лісі був об'єкт спеціального призначення НКВС, де наприкінці 1930-х – у 1940-х роках відбувалися масові захоронення розстріляних і замордованих. За даними науковців, у Биківнянському лісі покоїться близько 100 тис. репресованих комуністичною владою. 

30 квітня 1994 року відбулося відкриття Биківнянського меморіального комплексу жертвам комуністичного режиму. 17 травня 2006 року Державному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» надано статусу національного.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-