Реконструкцію на Старокиївській горі обіцяють завершити до кінця року

Реконструкцію на Старокиївській горі обіцяють завершити до кінця року

Укрінформ
У Києві до кінця травня завершиться реконструкція сходів Старокиївської гори від Пейзажної алеї до урочища Гончарі-Кожум’яки.

Про це заявив заступник голови КМДА Олександр Спасибко під час відвідування Пейзажної алеї з інспекцією, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Пейзажна алея – це сучасна паркова зона в центрі міста Києва. Її заклали у 1980 році. За проектом архітектора Авраама Мілецького були спроектовані та побудовані дерев’яні сходи, які ідуть від Пейзажної алеї на Поділ до урочища Гончарі-Кожум’яки. Сходи, що знаходилися у незадовільному стані, були демонтовані в 2016 році. В планах міста – завершити реконструкцію сходів та благоустрій прилеглої території до кінця травня цього року», – сказав заступник голови КМДА.

Спасибко зазначив, що реконструкція сходів ініційована Київською міською державною адміністрацією як перший крок у створенні ландшафтного парку, до якого входять сквери на Пейзажній алеї, схили Старокиївської гори, гір Десятинки, Щекавиці та Киселівки.

Читайте також: Кличко: Київрада має забезпечити роботу ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 та заводу "Енергія"

За словами Спасибка, сходи спроектовано як збірну монолітну залізобетонну конструкцію та передбачено улаштування декоративних накладок із деревини на сходинках. Вартість робіт із реконструкції сходів становить 15 млн грн. Загальна вартість проекту реконструкції та облаштування території складе близько 70 млн грн. За ці кошти проектом передбачено організацію пішохідного руху з зонами відпочинку, благоустрій та озеленення території, будівництво одноповерхової будівлі громадської вбиральні, встановлення тривожної кнопки, встановлення камер відеоспостереження на сходах та алеї, зони доступу до WIFI, встановлення лав, облаштування оглядових майданчиків. Всі прибори освітлення для забезпечення енергоефективності розроблені за технологією LED у вандалостійкому виконанні. Освітлення сходів спроектовано в перилах на шині LED.

«Реконструкція здійснюється у єдиному історичному стилі з проектами реконструкції Пейзажної алеї, Алеї художників та території біля Андріївського узвозу. Цього літа кияни та гості міста матимуть не тільки можливість користуватися відновленими, чудовими сходами, що ведуть на Поділ, а й отримають оновлену і облаштовану зону відпочинку на прилеглій території», – сказав Спасибко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-