Киянам повернули сквер із півстолітніми деревами на Сирці

Киянам повернули сквер із півстолітніми деревами на Сирці

Укрінформ
Верховний Суд підтвердив доводи ГПУ про незаконність вибуття із власності тергромади Києва земельної ділянки по вул. Ризькій, що є частиною скверу та зеленої зони відпочинку громадян.

Про це інформує прес-служба ГПУ.

"Негативного суспільного резонансу серед жителів Шевченківського району м. Києва набула інформація про передачу Київською міською радою частини скверу по вул. Ризькій із півстолітніми деревами та дитячим майданчиком у приватну власність для забудови", - йдеться у повідомленні.

Установлено, що, незважаючи на особливий статус згаданої ділянки та встановлену земельним законодавством заборону на передачу у приватну власність земель загального користування населених пунктів (парків, скверів, бульварів тощо), Київська міська рада у 2004 році безпідставно розпорядилася нею, передавши землю рекреаційного призначення зеленої зони м. Києва із зеленими насадженнями загального користування площею 0,10 га у приватну власність для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Зазначається, що передача землі у власність однієї фізичної особи для будівництва приватного житла перешкоджає її використанню громадою міста як землі рекреаційного призначення та зеленої зони відпочинку (парку, скверу).

Читайте також: Княгиня Ольга зустрічатиме авто на в’їзді у Київ

Водночас попри обгрунтованість позовних вимог прокурора про порушення Київською міською радою вимог ст.ст. 51, 52, 83 ЗК України 08.04.2014 Шевченківський районний суд м. Києва, з яким погодились апеляційний суд м. Києва та Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, у задоволенні позову прокурора відмовив.

Верховний Суд, погодившись із доводами Генеральної прокуратури України, викладеними у заяві про перегляд судових рішень у цій справі, 28.03.2018 скасував рішення судів попередніх інстанцій та прийняв нове – про задоволення позову прокурора.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-