КМДА у травні представить історико-архітектурний опорний план міста

КМДА у травні представить історико-архітектурний опорний план міста

609
Ukrinform
Київська міська державна адміністрація у травні представить готовий історико-архітектурний опорний план міста Міністерству культури України.

Про це заявив директор Департаменту містобудування та архітектури – головний архітектор міста Олександр Свистунов під час розширеного засідання Колегії КМДА, повідомляє прес-служба міської влади.

"Історико-архітектурний опорний план – це надважливий документ для столиці, який представляє повну інформацію про історико-культурний потенціал міста. У ньому зазначено межі і режими використання зон охорони пам'яток та історичних ареалів. Це все потрібно для того, щоб пам’ятки архітектури, яких у столиці налічується більше 3500, були захищені від недобросовісних забудовників, від руйнації. І що найважливіше – цей документ є складовою проекту Генерального плану, такого необхідного для розвитку Києва", – зазначив Свистунов.

За його словами, робота над розробкою цього документу триває вже не один рік.

"У 2011 році була спроба затвердити нову редакцію історико-архітектурного опорного плану, але документ не витримав критики ні професіоналів, ні громади. Тому виникла необхідність розпочати роботу над новим історико-архітектурним опорним планом, який буде відповідати дійсності та сучасним вимогам. І у 2017 році його повинні були вже ухвалити, але у березні місія ЮНЕСКО збільшила буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Тож документ знову було відправлено на доопрацювання", – сказав головний архітектор міста.

Читайте також: Київ пропонують за чотири роки зробити "без бар'єрів"

Він зазначив, що розробники документу – Український державний інститут культурної спадщини спільно з КО "Інститут Генерального плану м. Києва" – вносять останні правки до нього.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>